Такава директна сеитба ще ви отърве от предварителното производство на разсад, което изисква доста труд и средства. За да имате успех обаче, трябва да подберете почви, които не образуват кора, да има осигурен водоизточник и да използвате подходящи сортове. А за целта такива са Букетен и Букетен 50.
Подготовката на почвата започва с изораване на определеното място през есента на дълбочина около 25 см. Рано напролет повърхността се подравнява, а при поява на плевели се бранува. Засява се през първата десетдневка на април със сеялка примерно СПН-4,8 при норма 450-500 грама семе на декар, редово, на разстояния между редовете 60 см и на 4-6 см семе от семе. Семената предварително се обеззаразяват. Дълбочината на засяване е 3-3,5 сантиметра. Сеитбата се извършва на високи равни лехи с ширина на лехата около 110 см или пък на равна повърхност, но само ако разполагате с дъждовална техника.
След сеитбата задължително се полива, за да се провокира поникването. Това става чрез дъждуване през 3-5 дни при поливна норма 12-15 куб. метра на декар или гравитачно - с 30-35 куб. метра на декар. След като растенията поникнат, до фаза шести-седми лист се полива през седмица при поливна норма 20-25 куб. м на дка. След образуването на завързите поливането се разрежда и се прави през 10-12 дни. По време на интензивното нарастване на плодовете поливане се прави през 6-8 дни (юли и август) и през 8-10 дни (септември и октомври).
След поникването на растенията и по време на вегетацията се окопава 3-4 пъти. С хербициди се унищожават едногодишните и многогодишните житни плевели. Прибирането на продукцията става при настъпване на пълната беритбена зрялост на чушките.