Начало » Новини » Коментари

След 20 юли опашки от комбайни пред бензиностанциите

В знак на протест
Синор.БГ / 13.07.2015 г.

Farmer.bg

Веднага след края на жътвата зърнопроизводителите от цялата страна ще организират демонстрационно зареждане на трактори и комбайни от обикновените бензиностанции, за да докажат безсмислието от задължителното монтиране на нивомери и касови апарати на ведомствените цистерни. Акцията е в знак на протест срещу наредбата на финансовото министерство, задължаваща земеделските производители до края на август да инвестират в измервателни уреди за всички ведомствени бензиностанции, които съхраняват над един тон горива, съобщи за Farmer.bg председателят на Националната асоциация на зърнопроизводителите Румяна Ангелова.

Повече от половин година браншовите асоциации от земеделието преговарят с държавната администрация да освободят фермерите от задължението за монтиране на нивомерите. Основният им аргумант е, че нелегалната търговия с горива минава през търговските канали на горива, които много по-лесно могат да се контролират, отколкото да се принуждават фермерите да инвестират излишни 30 хиляди лева в новите устройства.

„Ако сравним дребния фермер с пушача на нелегално внесени цигари, ще видим, че те са в еднакво положение. Това означава ли, че всеки пушач на нелегални цигари трябва да има касов апарат, за да докаже колко цигари е изпушил”, саркастично отбелязва Ангелова.

Затова и фермерите са решили да извадят тракторите по пътищата на страната. Като направят опашки от машини пред обикновените бензиностанции, земеделците искат да привлекат вниманието и на обществеността към неразумно предлаганото законодателство, насочено в ущърб на бранша.

Браншовиците неведнъж намекваха, че с тези изисквания се работи в полза на вносителите на касови апарати и на нелегалните търговци на горива.

За днес фермери от Добричко са насрочили протести срещу нивомерите. Самата браншова организация обаче ще организира протестите след 20 юли, когато масово се приключи с прибирането на реколтата.

След 20 юли опашки от комбайни пред бензиностанциите
11185
 

Последни материали
Виж
Цените на продукта на международните пазари обаче увеличават приходите
В Украйна чакат спад на производството и износа на слънчогледово масло
Възбранени са 15 тона суровини от животински и неживотински произход
В Димитровград унищожават към 6 тона храни с изтекъл срок на годност
Семейство Кабурови започва беритбата на краставици
Сивият сектор стигна 60% в зеленчукопроизводството, предупреждават фермери
При наличието на предходен опит в съвместни селскостопански проекти
МЗХ и ЕБВР обсъдиха възможности за партньорство в напояването и горите
При проверки на инспектори от регионалната дирекция по горите в София
В Ихтиманско установиха незаконен превоз и съхранение на дърва за огрев
Заради отражението на войната в Иран върху гражданите и бизнеса у нас
Земеделието е сред ключови сектори, подпомагани с близо 100 милиона евро
Свързани материали
Виж
След графика през март
Обявени са годишните прегледи на техниката в Софийско през април
Регистрации
И в Италия отчитат спад в продажбите на трактори и комбайни
Огънят е овладян, няма пострадали хора
Пожар изпепели над 100 декара с пшеница в Балчишко
Приемът на проекти започна на 16 октомври, изчакайте нормативните промени!
С парите от ЕС лозарите няма как да купуват комбайни
Актуална статистика на министерството на земеделието
Пазарът на земеделска техника удари невероятен ръст през 2021 г.
Регистрираната техника
Пазарът на трактори за полугодието изпревари рязко темповете от миналата година
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини