Начало » Новини » Страната
16.12.2014 г.

Кристалина Георгиева към Танева: Администрацията да се активизира в преговорите с ЕК

Срещи

Снимка: МЗХ

Министерство на земеделието и храните работи активно по коментарите на Европейската комисия по програмния документ на Програма за развитие на селските райони 2014-2020 година, изпратени с писмо през месец октомври.  По направените 436 коментара към момента са изчистени проблемите за над 80% от тях. Това е декларирала министърът на земеделието и храните Десислава Танева при срещата си със заместник-председателя на Европейската комисия с ресор „Бюджет и човешки ресурси” Кристалина Георгиева в Брюксел.

Танева увери, че Министерството работи усилено по направените коментари, като изрази увереност в най-скоро време новият работен вариант на програмата да бъде изпратен отново за разглеждане от ЕК.

„Надявам се, че aко страната ни получи макар и предварително одобрение на програмата, да започнем в началото на следващата година и прием на проекти по две от най-аткрактивните  и с най-голям интерес от страна на земеделските стопани мерки - млад фермер и инвестиции в земеделския сектор“, обясни Танева. Тя припомни, че министерството има готовност да започне този прием на собствен риск.

От своя страна Кристалина Георгиева е посъветвала България да бъде още по-активна, за да увеличи доверието на Комисията към усвояването на еврофондовете. Тя призова и към по-голяма инициативност от страна на експертите във ведомството.

„Нека те да осъществяват постоянен контакт и комуникация с  ЕК“,, посочи Георгиева. Министър Танева обясни, че двете страни се намират в постоянна комуникация и се осъществяват конферентни връзки за изчистване на бележките по ПРСР (2014-2020 г.).

В рамките на проведената срещата министърът запозна еврокомисаря и с основните политики, които смята да реализира правителството в областта на земеделието.

 

 

Кристалина Георгиева към Танева: Администрацията да се активизира в преговорите с ЕК
7451
 

Последни материали
Виж
Заради слабата слънчогледова реколта и сдържаните продажби от фермерите
Износът на високоолеиново слънчогледово масло от Украйна е на 7-годишно дъно
Спадът в средния надой натисна производството на мляко през януари
Млечните ферми в САЩ са намалели с 5 на сто през миналата година
Унгарското правителство търси споразумение с веригите за ограничаване на цените на храните
Работи се по 28 нови противоградни площадки
Тахов: С 2 милиона и половина декара могат да се увеличат напяваните площи в страната
Чили кон карне
В Гърция тръгват проекти за 135 милиона евро за преработка на селскостопански продукти
Свързани материали
Виж
На вниманието на протестиращите
Кристалина Георгиева: Европейските правителства може да съжаляват, ако подкрепят фермерите
Нови назначения
Кристалина Георгиева е избрана за зам. председател на Еврокомисията и комисар по бюджет и човешки ресурси
Номинации
Кристалина Георгиева вероятно ще отговаря за бюджета в бъдещата Еврокомисия
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини