Начало » Новини » Страната

Ловният сезон започва на 4-и октомври, но на 5-и се забранява заради изборите

Решение
Синор.БГ / 26.09.2014 г.

Farmer.bg

На 4-и октомври се открива груповият лов на дива свиня, както и  ловът на местен дребен дивеч, съобщиха от министерството на земеделието.

Ведомството спази инструкциите на Закона за лова и опазване на дивеча, според който сезонът всака година се открива в първата събота на октомври.

Заради парламентарните избори обаче на 5-ти октомври отстрелът ще бъде забранен, за да не се допуснат инциденти по време на ловните излети. Този ден ще бъде компенсиран по коледните празници, когато ще има допълнителен ден за ловуване на едър дивеч, поясниха от агроминистерството.

От ведомството припомнят, че по време на лов е забранен алкохолът. Ловец с концентрация на алкохол в кръвта над 0.5 % на хиляда се наказва с глоба от 200 до 2000 лв. Същото важи и при употреба на наркотици.

Всички ловци трябва да са екипирани с шапка, жилетка или облекло с ярък сигнален цвят. При липса на светлоотразителни елементи те подлежат на санкция в размер от 100 до 500 лева.

При използване на гладкостенно /гладкоцевно/ оръжие по време на групов лов на дива свиня се забранява използването на сачми с диаметър над 6 мм. Разрешена е употребата само на боеприпаси тип „куршум“. Тази мярка се налага с цел ограничаване на инцидентите при провеждането на ловните излети. 

Преди началото на ловния излет се провежда задължителен инструктаж от ръководителите на лова, проверява се ловните билети и членските карти, както и разрешителното за носене на ловно оръжие.

Проверките на служители на Изпълнителна агенция по горите съвместно с представители на Министерство на вътрешните работи продължават. Строго ще се следи за спазването на Закона за лова и опазване на дивеча.

Ловният сезон започва на 4-и октомври, но на 5-и се забранява заради изборите
9476
 

Последни материали
Виж
Замесен е бивш министър и заместник-министър на земеделието
ЕП иска имунитета на 11 депутати в Гърция заради схема със земеделски пари
Гърция залага на памука: стратегическа подкрепа и оптимизъм за сектора
Пазарът на вино се срива
Франция унищожава вино, България изкоренява лозя – какво се случва?
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните пред читателите на Синор.бг
Мавровски: Въпреки забраната до юни 2026 г. фермери купуват животни в райони със стара шарка
Сигнали за злоупотреби за 330 млн. лв. в „Напоителни системи“ и нарушения в храни
Отчет
БАБХ е проверявала на ден едва по 2 камиона с животни
Свързани материали
Виж
Предстоящо
Денят на консервната индустрия ще бъде празнуван на 3 април в Пловдив
Висш служител на БАБХ ще бъде освободен
Христанов: Поне със седмица по-рано ще направим плащанията по Индикативния график
Предстоящо
За втора година съборът на овцевъдите ще се проведе в края на май
На изложбата Природа, Лов, Риболов
Н. Василев: Заради трофеите от дивеч искаме да сме домакин на ЕКСПО 2031
Майсторът
Хлябът не е проблемът - един следобед в Пловдив с Георги Лефтеров
Втора изложба: Цветна пролет
Иван Христанов открива Природа, Лов, Риболов в Пловдив
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини