Начало » Новини » Страната
10.03.2018 г.

Офертите за маслодаен слънчоглед на борсата се понижиха с по 10 лева на тон

Обзор на Софийска стокова борса АД за 7-9 март 2018 година
Офертите за маслодаен слънчоглед на борсата се понижиха с по 10 лева на тон

Премина динамичният период на повишение на цените на основните зърнени контракти по световните борси, който се дължеше на продължителното засушаване в САЩ и рязкото застудяване в Европа. Тъй като Международния съвет по зърно оповести актуализираната прогноза за състоянието на световния зърнен баланс и тя е отново нагоре, то тази седмица цените се успокоиха. В Чикаго пшеницата се понижи с 2 долара до 216 щатски долара за тон, във Франция промяната е с минус 3 девро до 165 евро за тон. Изключение правят Украйнаи Русия, които продължават с рекордния износ и нямат пазарен натиск към понижение. Цените там са съответно плюс 4 долара до 204 щд./т. за Украйна и плюс 2 долара до 208 щд./т. за Русия. При царевицата промяната в цените продължава да е нагоре заради влошената перспектива от неблагоприятните агрометеорологични условия за фуражно зърно в Аржентина и Бразилия. Ново повишение със сериозните 11 долара в САЩ, плюс 9 долара в Аржентина и 0,25 евро във Франция и съответните цени са 192 щд./т., 186 щд./т. и 163,25 евро/т. Рапицата в Евпорейския съюз /Еuronext/ поевтиня със 7,50 евро до цена от 350 евро/т., както и ечемикът във Франция, който я последва с минус 4 евро до 170 евро/т.

Цената в Ротердам на нерафинираното слънчогледово олио също леко спадна с 2,50 щд./т. и сега е 787,50 щд./т., а цената на рафинираната захар в Лондон слезе най-чувствително с минус 11,80 долара до 356,70 щд./т.

В кръг "Зърно" на „Софийска стокова борса” АД цените на контрактите не претърпяха значителни промени. Хлебната пшеница се предлагаше на 290-300 лева за тон, търсене имаше на 275 лв./т., царевицата е близо като цена – 280-290 лв./т. предлагане и 265 лв./т. търсене. При маслодайния слънчоглед предложенията „купува“ са от 520 до 540 лв./т., а „продавачите“ леко слязоха до 560 лв./т. Всички цени са без ДДС.

В кръг „Хранителни стоки” цените на основните суровини продължават да бъдат без промяна, има търсене за овес, захар и каменна сол, олио в бутилки се предлага на начална цена от 1,80 лева за литър.

В кръг „Нехранителни стоки” на ССБ АД продължават активните сделки от групата на енергоносителите и горивата. Сделки се сключиха за бензин А95 Н в диапазона от 1 666,67 до 1 733,33 лева за хиляда литра, за бензин А98 Н на 1 975 лв./хил. л., газьол за ПКЦ от 1 563,10 до 1 65840 лв./хил. л., дизелово гориво Б6 в диапазон 1 750-1 950 лв./хил. л., дизелово гориво за отопление от 1 531 до 1 644 лв./хил. л. Имаше също сделки за газ пропан бутан в диапазона 768,09-883,33 лв./хил. л. и газ метан на цена 1 100.00 лв./т.

Офертите за маслодаен слънчоглед на борсата се понижиха с по 10 лева на тон
9983
 

Последни материали
Виж
ДФЗ е превел над 250 млн. лева на фермери и местни общности в Софийска област по ПРСР 2014–2020 г.
По мярката за застраховане ще се допускат полици, сключени от началото на стопанската година
БАБХ: Агнешкото задължително да се продава със страна на произход
11 626 ха са заявили 337 стопани в Кюстендил по Кампания 2025
Над 40 площадки за борба с градушките ще има в областите Кюстендил и Перник
Промени в Наредба № 12
С 6 месеца е удържен срокът БАБХ да пусне сайт, в който стопаните да вписват пръскания и торене
За земделски стопани
Предстои курс по „Фумигация и обеззаразяване срещу вредители“
Заплатите в риболовния бранш на Русия са два пъти по-високи от средната заплата в икономиката
Свързани материали
Виж
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 17-20 ноември 2020 година
Продавачите на слънчоглед на борсата вече искат по 800 лева на тон
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 10-13 ноември 2020 година
Фуражната пшеница поскъпна повече от хлебната на борсата
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 3-6 ноември 2020 година
Купувачите на фуражна пшеница на борсата вдигнаха офертите със 70 лева за тон
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 27-30 октомври 2020 година
Липсва предлагане на хлебна и фуражна пшеница на борсата
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 20-23 октомври 2020 година
Продавачите на хлебна пшеница на борсата снижиха офертите с 20 лева на тон
Обзор на Софийска стокова борса АД за периода 6-9 октомври 2020 година
Котировките за зърното на борсата едва помръдват
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини