Начало » Пазари » Животинска продукция

Аграрното министерство обмисля компенсации заради ниски изкупни цени на млякото

През пазарни мерки
Екатерина Стоилова / 01.06.2026 г.
Аграрното министерство обмисля компенсации заради ниски изкупни цени на млякото

Министерството на земеделието и храните обмисля мерки, с които да компенсира животновъдите заради ниските изкупни цени на суровото мляко. Това съобщи земеделският министър Пламен Абровски пред журнасилсти преди откриване на изложението за селскостопанска техника БАТА ААГРО край Стара Загора.

Заради процедурата, която ЕК ще приложи от 3 юни заради свръхдефицит на бюджета ни, директното подпомагане би се осъществило трудно.

Затова МЗХ планира да помогне на животновъдите чрез пазарни мерки.

Запитан от Синор.БГ кои пазарни мерки има предвид, Абровски уточни, че ще бъдат въведени промени в наредбата за млечните продукти. Те ще задължат млекопреработвателите да изкупуват българско мляко.

Припомняме, че от 50-60 евроцента за литър изкупна цена в началото на годината, в последният месец тя се срина до 25 евроцента.

Аграрното министерство обмисля компенсации заради ниски изкупни цени на млякото
11146
 

Последни материали
Виж
Пратката е под контрол
Без изненада: И в 13-ия кораб с аржентински слънчоглед пестицидите са в пъти над нормата
Йордания отмени поредната процедура и я пренасрочи за 23 юни
Алжир обяви международен търг за поне 50 000 тона хлебна пшеница
Тема с продължение
ВетИС под лупа: Ако екипът на СИГМА поеме системата, схемите на „Капитан Андреево“ ще останат в миналото
Платформата е направена за по-малко от месец
СИГМА: Всеки гражданин вече ще проследява къде отиват парите от обществените поръчки
Ловеч дава старт на „Златна жътва 2026“ с представители на властта и земеделския сектор
Увеличението при ливадите е близо 39 на сто и едва под 13 на сто за орните земи
Цените по сделките с пасища в Хърватия скочиха с над 70 на сто за година
Свързани материали
Виж
Няма и застраховки
Абровски разкри: Мляко пътува от Европа насам 1500 км без хладилни цистерни
Пламен Абровски пред депутати
Губим 700 млн. евро по Стратегическия план за 2025 г. и още 280 млн. за тази година
В парламента
Министър Абровски съобщава днес загуби по Стратегическия план за 2025 и 2026 г.
Да погледнем исторически
Цял народ видя какво значи контрол на храните, Абровски започва от нулата
Обмислят се различни варианти за подкрепа
Помощ заради ниските цени и засиления внос на мляко поиска АЗБП от министъра
Среща с бранша
Абровски: Създаваме координационно звено за бъдещата ОСП след 2027 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини