Начало » Новини » Страната

Заплатите на горските и ловни служители ще се вдигнат от 1 октомври с дата 1 юли

Подписано е споразумение
Синор.БГ / 06.08.2025 г.
Заплатите на горските и ловни служители ще се вдигнат от 1 октомври с дата 1 юли

Заплатите в държавните горски и ловни стопанства ще бъдат увеличени от 1 октомври със задна дата 1 юли, съобщиха от КНСБ.

Основните заплати до 2000 лева ще се вдигнат с 20 на сто, а тези над 2 хил. лв. – с 10 процента.

Това е предвидено в частично споразумение, което бе подписано на 5 август, от председателя на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървопреработващата промишленост – КНСБ инж. Константин Чолаков и директорите на шестте държавни предприятия. Като гаранти за изпълнение на споразумението подписите си сложиха и министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов и вицепрезидентът на КНСБ Огнян Атанасов от името на президента на КНСБ Пламен Димитров.

Още през този месец директорите на предприятията ще издадат заповед, с която да определят съответното увеличение на заплатите, а през септември ще бъдат подписани допълнителните споразумения с всички служители.

Споразумението предвижда още своевременно стартиране на обществени поръчки за осигуряване на специализирано предпазно облекло и лично специализирано оборудване за служителите, на които се полага.

Президентът на КНСБ вече е инициирал и разговори с министъра на труда Борислав Гуцанов по искането на работниците за увеличение на категорията труд – от трета на втора, за служителите на държавните предприятия и ДГС/ДЛС, които изпълняват своите служебни задължения на терен, тъй като освен функциите им на горски служители, изпълняват и задължения, вменени на служителите на Министерство на вътрешните работи – участват в гасенето на пожари, опазват горски територии – държавна собственост, от нарушения, включително и горски територии, собственост на физически лица, до 2 хектара.

Директорите на държавните предприятия вече са представили на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство план за действия с 16 конкретни мерки за стабилизиране на дружествата и срокове за изпълнението им.

Заплатите на горските и ловни служители ще се вдигнат от 1 октомври с дата 1 юли
5885
 

Последни материали
Виж
Европейският пазар издържа на спекулативния натиск
Зърнените пазари. Геополитически фактор компенсира пресата на рекордните прогнози
Фуражната царевица обаче поскъпна въпреки спада на фючърсите в Чикаго
Соевият шрот поевтиня значително на търгове за внос в Южна Корея
В рамките на Световния форум за храни и селско стопанство 2026 в Берлин
Земеделският министър участва в обсъждане за устойчиво ползване на водата
За задържане на нивата на украинския износ и още възможности за британския бизнес
Украйна и Великобритания запазват още 2 години нулевите мита за яйцата и птичето месо
Агрометеорологична прогноза за периода 16-23 януари 2026 година
Студове без снежна покривка ще увеличат риска от щети при късно засетите есенници
Полезни съвети
Каква почва е необходима за разсада
Свързани материали
Виж
Размерът им ще се посочва в обявите за работа
Нова директива на ЕС ще изсветли заплатите у нас през 2026 г.
Какви дрехи можеш да си купиш за 250 лв.?
КСНБ моли за увеличаване с 10% на заплатите в БАБХ и за повече пари за облекло
Националната федерация „Земеделие и горско стопанство“ към „Подкрепа“
Протест на нископлатените служители в земеделието пред Триъгълника на властта
В проектобюджета да се заложат 59 милиона евро
В земеделието са в протестна готовност с искане за по-високи заплати през 2026 година
Работещите по места
С мирен протест чиновници от ДФЗ искат 30% увеличение на заплатите
На брифинг
За заплати са платени с 3,7 млрд. лв.повече, няма бедни, каза шефът на бюджета
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини