Начало » Важно за фермера » Животновъдство

Гърция мобилизира местните власти, полицията и Гражданска защита заради едрата шарка по животните

Синор.БГ / 17.07.2025 г.
Гърция мобилизира местните власти, полицията и Гражданска защита заради едрата шарка по животните

По решение на Костас Циарас, екип на Министерството на здравеопазването, социалните грижи и спорта под ръководството на Христос Келас днес е в Лариса с цел стриктно спазване на мерките срещу едрата шарка. 

Вчера в Министерството на развитието на селските райони и храните на Гърция се проведе широка среща на длъжностни лица, водена от министъра на развитието на селските райони и храните Костас Циарас, и с участието на заместник-министър Христос Келас, на която бяха разгледани случаите на едра шарка и стратегията за справяне с нея.

Беше решено да се мобилизират всички налични ресурси за стриктното спазване на всички мерки, предвидени в Регламент 687/2020, в изпълнителните решения на Комисията, както и в съответните циркуляри, с измененията и в сила от време на време.

За прилагането на мерките ще бъде поискано съдействието на местните власти (местна власт и полиция, както и Гражданска защита), с цел ограничаване на зоонозите.

В този контекст екип от Главна дирекция „Ветеринарна медицина“, под ръководството на заместник-министъра на развитието на селските райони и храните Христос Келас, ще посети Лариса утре, четвъртък, 17 юли, където ще участва в срещи с регионалния управител на Тесалия и ръководители на местните ветеринарни власти.

В 19:00 часа ще се проведе среща с представители на местната власт и други местни власти, а в 20:00 часа - с представители на животновъдни организации и сдружения, мандри, кланици и заводи за производство на фуражи.

Губернаторът на Тесалия, Димитрис Куретас, ще участва в срещите.

Гърция мобилизира местните власти, полицията и Гражданска защита заради едрата шарка по животните
2742
 

Последни материали
Виж
Финансиран по Околна среда
Горските ще изпълняват проект за НАТУРА в Югозападна България
Преговори по финансовата рамка 2028-2034 г.
ЕК отстъпва за обединяване на финансирането по ОСП и регионалните фондове
За транспорт на изложбени продукти
МЗХ пусна обществена поръчка за 200 хил. лв. за логистика при европейски изложения
Подготовка за зимата
Как правилно да съхраняваме плодовете и зеленчуците заедно
Нова кабина, нов дизайн и нови мощности поставят по-висок стандарт в пръскането
Три нови пръскачки представя AGRIFAC
Насоки за каниддатстване – трета част
При данъчни задължения до 50 000 лв. пак може да се получат субсидии
Свързани материали
Виж
Компенсациите варират от 70 евро до 5301 евро на декар
Гръцките фермери получават 12 млн. евро безвъзмездно за наводнени ниви, вижте ставките по култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини