Начало » Пазари » Зърно
23.06.2025 г.

Русия отново повдига въпроса за зърнена борса на БРИКС

Русия отново повдига въпроса за зърнена борса на БРИКС

Снимка на Министерски съвет на РФ

Вицепремиерът на Руската федерация Дмитрий Патрушев проведе работна среща с министъра на икономиката на Обединените арабски емирства Абдула бин Тук Ал-Мари. Събитието се проведе в кулоарите на XXVIII Санктпетербургски международен икономически форум.

Страните обсъдиха сътрудничеството между двете страни, по-специално в рамките на създаването на зърнена борса на страните от БРИКС.

„Отношенията между Руската федерация и Обединените арабски емирства са от стратегически характер. Обединените арабски емирства са един от най-важните икономически партньори на Русия в Близкия изток. Агроиндустриалният сектор допринася значително за развитието на търговията. Миналата година оборотът на селскостопански продукти между нашите страни нарасна с почти една трета. Русия е един от водещите износители на зърно в света. Тези продукти формират основата на руските доставки за Обединените арабски емирства. Разчитаме на по-нататъшно сътрудничество. Същевременно смятаме за важно да се развива диалогът в рамките на асоциацията БРИКС. Тя представлява почти половината от световното потребление на зърно и маслодайни култури“, каза Дмитрий Патрушев.

Вицепремиерът припомни, че Русия е изложила инициатива за създаване на зърнена борса на страните от БРИКС, което би трябвало да опрости търговията със зърно в рамките на организацията.

Дмитрий Патрушев отбеляза, че създаването на зърнена борса на БРИКС ще засили световната продоволствена сигурност.

Страните участнички ще могат да формират независими ценови показатели в рамките на асоциацията, което ще допринесе за по-обективна оценка на цената на селскостопанските продукти на световния пазар.

Русия отново повдига въпроса за зърнена борса на БРИКС
2017
 

Последни материали
Виж
В Ямболска област до момента средни добиви при пшеницата са 595 кг от декар
Испания отпуска допълнителни 100 милиона евро директна помощ за фермерите
Обзор на Софийска стокова борса
Оптимистичните прогнози за световното производство на пшеница и царевица година оказват негативно влияние върху цените
БАБХ затвори баничарница във Враца
Забраниха продажбата на 186 тона сирене от ферма във Франция
Доставките на палмово масо се сринаха за сметка на соевото
Вносът на раститетлни масла в ЕС намаля рязко в началото на сезона
Свързани материали
Виж
Министърът на земеделието на Русия Оксана Лут потвърди прогнозата за реколтата от зърно
Севернокорейски ябълки се появиха по рафтовете на руските супермаркети
Регламентът влиза в сила от 1 юли
Край! Регламентът за високи мита върху руските торове е приет
В Русия започна жътвата – реколтата от зърно ще възлезе на най-малко 135 милиона тона
След 20 дни влизат в сила нови мита
Кораб с 30 хил. тона руски тор заседна в подхода на Пристанище Бургас
Путин разпореди увеличаване на селскостопанската продукция с една четвърт до 2030 година
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини