Министърът на земеделието на САЩ Брук Ролинс ще посети Обединеното кралство от 12 до 14 май. Това се случва, след като президентът Доналд Дж. Тръмп обяви ново принципно търговско споразумение, което ще намали тарифите, ще премахне търговските бариери, ще увеличи достъпа до пазара и ще засили сътрудничеството в областта на икономическата сигурност. Тази сделка осигурява значително разширяване на достъпа на САЩ до пазара в Обединеното кралство, създавайки възможност за нов износ на стойност 5 милиарда долара за американски фермери, животновъди и производители.
Министър Ролинс ще се срещне с висши служители на британското правителство, ще посети съоръжения, внасящи американски селскостопански продукти, и ще изслуша американски кооператори и британски вносители за това как администрацията може най-добре да позиционира американските селскостопански продукти на този важен и висококачествен пазар.
След пътуването на министър Ролинс до Обединеното кралство през май, тя ще посети Япония, Виетнам, Бразилия, Перу, Италия и Индия през следващите пет месеца. Други търговски мисии на USDA тази година включват Хонконг, Доминиканската република, Тайван, Кот д'Ивоар и Мексико.
Обединено кралство : Обединеното кралство е четиринадесетият по големина пазар за износ на селскостопански продукти на Съединените щати. Американските производители са изправени пред непропорционално високи тарифи и малки обеми на тарифните квоти, както и пред неоправдани нетарифни бариери при износ за Обединеното кралство.
Индия : Съединените щати са шестият по големина доставчик на селскостопански продукти за Индия. САЩ имат дефицит в търговията със селскостопански продукти с Индия от 1,3 милиарда долара.
Бразилия : Съединените щати имат дефицит в търговията със селскостопански стоки с Бразилия от 7 милиарда долара.
Япония : Япония е един от петте най-големи пазара за много ключови американски стоки, включително царевица, говеждо месо, свинско месо, пшеница, ориз и соя.
Виетнам : Виетнам е десетият по големина пазар за износ на селскостопански продукти на Съединените щати. САЩ нямат търговско споразумение с Виетнам, докато основни конкуренти като Китай имат.
Перу : Перу е третият по големина южноамерикански пазар за селскостопански износ на Съединените щати, а САЩ остават вторият по големина доставчик на селскостопански продукти за Перу. Ключовите перспективи за американския селскостопански износ за Перу включват етанол, млечни продукти, месо, ядки и бобови растения.
Италия: Американските фермери и животновъди са изправени пред редица произволни нетарифни бариери, които възпрепятстват по-големи възможности за износ към Италия.