Начало » Важно за фермера » Гори и екология
04.05.2025 г.

Пресякоха незаконен превоз на над 100 килограма калкан в Добричко

Близо 30 килограма риба без документи е заловена край Дългопол
Пресякоха незаконен превоз на над 100 килограма калкан в Добричко

Снимка: ИАРА

При проверка на спрян автомобил край Добрич служители на Гранична полиция установили незаконен превоз на калкан без документи, както и че превозното средство не отговаря на изискванията по закон за превоз на риба, съобщиха от пресцентъра на Изпълнителната агенция за рибарстов и аквакултури. След подаден сигнал към подразделението на ИАРА в Добрич в купето на автомобила екип на агенцията намерили 42 акалкана с общо тегло 125,900 кг в прясно състояние, като за 35 риби с общо тегло 104,900 кг липсват документи за произход и превоз на риба. Водачът на автомобила предоставил документи за първа продажба само на 21 кг, или 7 калкана от цялото количество.

Служителите на ИАРА иззели 104,900 кг калкан и съставили акт за установяване на административно нарушение. Рибата е дарена – 60 кг на домашния социален патронаж в Каварна и 45 кг на домашния социален патронаж в Шабла.

Междувременно след подаден сигнал на спешен телефон 112 инспектори от подразделението на ИАРА във Варна със съдействието на служители от Районното полицейско управление в град Дългопол, център на едноименната община в област Варна, заловили лице, превозващо незаконно близо 30 килограма риба. Инспекторите съставили 2 акта за установяване на административно нарушение за 11 килограма риба от вида сребриста каракуда и 18 килограма от вида шаран без документи за улов и за превоз и продажба на риба по време на забрана. В периода на забраната не се допуска пренасянето, превозването и продажбата на риба и други водни организми в живо, прясно и охладено състояние.

Пресякоха незаконен превоз на над 100 килограма калкан в Добричко
3248
 

Последни материали
Виж
Турция изплати над 3 милиарда лири на турските фермери
Градушка смаза села в община Нова Загора
Пастет от дроб с маслини
Доклад на Синор.БГ
През седмицата бързи стъпки към фермерски фалити
Доц. Малчев с препоръки към стопаните със 100% щети
Три сорта череши на Овощарския институт в Пловдив са с под 50% измръзване и са ... вкусни
„Анисийд“ впечатли китайците с български тинктури от растения отгледани с алелопатия
Свързани материали
Виж
Увеличена е квотата за улов на калкан в Черно море
Съвет министри ЕС
България увеличава с 10% годишно квотата за улов на калкан в Черно море
Увеличиха квотата на България за улов на калкан в Черно море
БГ фиш
Квотите за калкан са разпределени между притежатели на 26 кораба
От началото на 2024 година
Кораби с квоти ще разтоварват калкан и на пристанището в Аспарухово
Нужни са спешни промени в закона за рибарството и аквакултурите
Разрешават улова на калкан и преди издаването на регламента на ЕК за квотата
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини