Начало » Новини » Страната

Отворен е втори прием по интервенцията за инвестиции в общинска инфраструктура

Приемът ще бъде отворен до 4 юли
Синор.БГ / 02.05.2025 г.
Отворен е втори прием по интервенцията за инвестиции в общинска инфраструктура

Министерството на земеделието и храните стартира втори прием на заявления за подпомагане по интервенцията „II.Г.6 - Инвестиции в основни услуги и дребни по мащаби инфраструктура в селските райони” от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони (2023-2027 г.).

Целта на интервенцията е да се насърчи социалното приобщаване и да се подобри качеството на живот в селските райони чрез подобряване на транспортната свързаност между населените места, повишаване на енергийна ефективност на обществените сгради и модернизация на водопроводната и уличната мрежа.

Максималният размер на безвъзмездната финансова помощ по интервенцията е определен за всеки кандидат, съгласно Приложение № 3 „Списък с бюджети съгласно Методика за определяне на гарантирани бюджети за общините в обхвата на дефиницията за селски райони“ от Условията за кандидатстване.

В рамките на втория прием кандидатите общини, които са подали заявления за подпомагане в първия период на прием (11.12.2024 г. – 31.03.2025 г.) ще имат възможност да подготвят и подадат заявления за подпомагане на стойност/стойности до запълване на определеният за тях гарантиран бюджет.

Кандидатите общини, които не са подали заявления за подпомагане в първия период на прием (11.12.2024 г. – 31.03.2025 г.) ще могат да подготвят и подадат заявления за подпомагане до максималната стойност на определеният за тях гарантиран бюджет.

Приемът ще бъде отворен до 4 юли 2025 г., като подаването на заявленията за подпомагане по интервенцията ще бъде изцяло по електронен път чрез Системата за електронно управление (СЕУ).

За улеснение на кандидатите е изготвено и Ръководство за подаване на заявления за подпомагане по интервенциите от Стратегическия план, което е налично в СЕУ.

Разяснения по Условията за кандидатстване могат да се искат до три седмици след началото на приема, като запитванията се подават чрез СЕУ, с ясно посочване на името на приема.

Отворен е втори прием по интервенцията за инвестиции в общинска инфраструктура
13964
 

Последни материали
Виж
Указания на БАБХ за действия на стопаните при смърт на животно
Тайният опрашител във вашата градина
Защо Osmia bicornis е по-добра от медоносната пчела за овошките
Какво да добавим към почвата за разсада, за да се запази рохкава?
При торовете увеличението на цените се очертава с 20-25 на сто
Скъпите горива вдигат разходите за сеитбата в Украйна с над 30 долара на хектар
Предложения за решаване на спешни проблеми в земеделието
Българската агрохранителна камара поиска спешни мерки за стабилизиране на сектора
Останалите 150 000 тона вече се намират в митнически складове в страната
Турция ще внесе само 25 000 тона от закупения на търг фуражен ечемик
Свързани материали
Виж
Проблеми и анализи
Синдикати преговарят с МЗХ за заплати. БАБХ с над 900 сменени позиции
Екипът и семейството на министъра са атакувани заради спирането на схемите в сектора
Саботират дейността на инспектората и вътрешния одит в МЗХ
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
За млади хора
МЗХ ще е домакин на исторически турове в 99-годишната сграда
МЗХ
За създаване на оперативни групи за иновации кандидатстват 86 проекта
Предварителните актуални данни
МЗХ отчита сериозен срив в износа на пшеница и царевица през 2025 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини