Начало » Новини » Страната

В Ловешко живо се интересуват от социалната условност

Информационна кампания
Синор.БГ / 25.03.2025 г.
В Ловешко живо се интересуват от социалната условност

Снимка: Министерство на земеделието и храните

Над 100 млн. лв. са изплатените до момента средства по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР 2014–2020 г.) в област Ловеч. Това обяви заместник-министърът на земеделието и храните Стефан Бурджев по време на среща от информационната кампания за директни плащания 2025 г. в областния град. Той отчете, че с над 42% от средствата фермерите са успели да модернизират стопанствата си и да инвестират в преработка на селскостопански продукти.

По време на дискусията бяха поставени въпроси относно изискванията за социална условност към земеделските производители, броя на трайните овощни насаждения в едно стопанство, а също биологичното растениевъдство и възможността от използване на конвенционални семена при биологично производство.

Експерти от МЗХ запознаха над 120 присъстващи земеделски производители с условията за кандидатстване в „Кампания’2025“, стандартите за поддържане на земята в добро земеделско и екологично състояние (ДЗЕС), еко схемите, новите моменти в интервенциите в областта на биоземеделието, агроекологията и хуманното отношение към животните. По време на срещата те припомниха, че през тази година крайният срок за подаване на заявления без санкции е 15 май 2025 г., а в периода 16 май – 9 юни 2025 г. за всеки ден закъснение ще се прилага санкция от 1%.

Главен инспектор Катя Петрова от Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“ съобщи, че ако се спазват правилата на трудовото законодателство и изискванията за безопасни условия на труд, земеделските производители ще получават директните плащания в пълен размер. От Българската агенция по безопасност на храните запознаха аудиторията с разработеното ръководство с указания за третиране на овощните видове. Във връзка с възможностите за борба с вредителя Черна златка, експертите информираха, че от представените седем разрешени продукта за растителна защита, два са подходящи за биологично производство.

В Ловешко живо се интересуват от социалната условност
2520
 

Последни материали
Виж
Ставката падна до 9 на сто от досега прилаганите 13 на сто от 2 февруари
Китай понижи ДДС върху вноса на слънчогледовото и рапичното масло
Практика
Всеки градус е от значение при отглеждането на разсада
Поскъпването спрямо декември 2025 г. е 0,6 на сто
НСИ отчете 3,5 процента годишна инфлация през януари 2026 г.
Темпото на ръст при свинското се забавя при спад от 6 на сто при говеждото
Производството на месо в Германия намаля слабо през миналата година
При темпото на доставки до момента и слабата турска реколта през 2025 г.
САЩ повишиха прогнозата за вноса на слънчоглед в Турция през сезона
Седмицата на земеделците
Двама зам. министри на земеделието откриха изложението АГРА 2026 в Пловдив
Свързани материали
Виж
Информационна кампания
Семинари за бъдещи биофермери – график и локации през ноември
Информационна кампания
С 6 млн. евро е увеличен бюджетът на Кампания 2025 за директни плащания
Информационна кампания
Над 410 милиона лева са заделени за екосхемите през 2025 г.
Информационна кампания
До 28 март започват техническите обучения за заявяване в СЕУ
Информационна кампания
В сектора на плодовете и зеленчуците ще се отворят приеми за 860 млн. лв. през 2025 г.
Информационна кампания
Бюджетът за директните плащания през 2025 г. е увеличен с 16 милиона лева
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини