Начало » Новини » Страната

До 28 март започват техническите обучения за заявяване в СЕУ

Информационна кампания
Синор.БГ / 24.03.2025 г.
До 28 март започват техническите обучения за заявяване в СЕУ

Снимка: Министерство на земеделието и храните

Екипът на Министерството на земеделието и храните полага усилия плащанията по интервенциите по директните плащания за Кампания 2024 да се разплатят в срок и до 30 юни земеделските стопани да получат подпомагане в размер на близо 1 млрд. лв. Това обяви заместник-министърът на земеделието и храните Стефан Бурджев по време на среща от информационната кампания за директни плащания 2025 г. в Плевен. Той посочи, че Министерството прави всичко възможно да подкрепи модернизирането на земеделските стопанства, за да бъдат по-устойчиви и активни на пазара, с което да се гарантира продоволствената сигурност на страната. Заместник-министър Бурджев увери, че тазгодишната кампания върви в срок и призова за повече активност от страна на стопаните при подаване на заявления без санкции до 15 май 2025 г.

Тази седмица предстои да стартира регистрацията за обучението на ДФ „Земеделие“ за земеделските производители, което ще бъде фокусирано върху техническите аспекти и спецификите на подаване на заявления чрез Системата за електронни услуги (СЕУ).

По време на срещата зам.-министър Бурджев заяви още, че по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони 2023-2027 г. в момента са отворени десет приема, а до края на годината предстои стартирането на още 12.

По данни на Министерството и на ДФЗ за предходния програмен период по Програма за развитие на селските райони 2014-2020 г. за област Плевен са изплатени над 140 млн. лв. От тях над 30 % или повече от 42 млн. лв. са получили фермерите за модернизиране на стопанства и инвестиции в преработка на селскостопански продукти. По Кампания 2024 общият брой на подадените заявления за интервенциите по директните плащания само за област Плевен са 1788 броя.

Пред над 200 земеделски производители бяха представени условията за кандидатстване по “Кампания’2025”, стандартите за поддържане на земята в добро земеделско и екологично състояние (ДЗЕС), еко схемите, новите моменти в интервенциите в областта на биоземеделието, агроекологията и хуманното отношение към животните. По обвързаните с производството плащания беше припомнено, че се запазват облекчените условия за доказване на реализация за производителите на мляко и месо. Експерти от МЗХ запознаха участниците и с инвестиционните приеми за агрохранителния сектор в Стратегическия план и правилата за кандидатстване по интервенцията за застрахователните премии, която стартира от днес.

До 28 март започват техническите обучения за заявяване в СЕУ
9075
 

Последни материали
Виж
Молдова увеличава дела си на пазара на общността, докато Сърбия го свива
Украйна остава лидер по доставки на слънчогледово масло за ЕС
Цената скочи над 270 долара за тон и количеството остана под планираното
Българската мека пшеница пак е сред победителите на търга за внос в Тунис
Полезни съвети
Пикиране на разсада без стрес: кога е най-благоприятното време
Поскъпването на горива и торове отказва производители и бави засаждането
Първите родни оранжерийни краставици излизат на пазара преди Великден
При множество проверки за 3 години са издавани протоколи и актове
Установиха незаконна сеч и незаконно застрояване в курорт край Варна
Христанов в парламента
Наполовина по-ниско изискване за 2026 г.: 1750 кг мляко за субсидии
Свързани материали
Виж
Информационна кампания
Семинари за бъдещи биофермери – график и локации през ноември
Информационна кампания
С 6 млн. евро е увеличен бюджетът на Кампания 2025 за директни плащания
Информационна кампания
В Ловешко живо се интересуват от социалната условност
Информационна кампания
Над 410 милиона лева са заделени за екосхемите през 2025 г.
Информационна кампания
В сектора на плодовете и зеленчуците ще се отворят приеми за 860 млн. лв. през 2025 г.
Информационна кампания
Бюджетът за директните плащания през 2025 г. е увеличен с 16 милиона лева
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини