Начало » Новини » Коментари

Между 10-и и 31 март е преразпределителното плащане, от 10 до 30 април – втората част за доходите

Индикативен график
Синор.БГ / 14.02.2025 г.
Между 10-и и 31 март е преразпределителното плащане, от 10 до 30 април – втората част за доходите

sinor.bg

Втората част от Допълнителното преразпределително подпомагане на доходите за устойчивост (ДП-ОПДУ) ще бъде преведено на земеделските производители в периода между 10-и и 31 март, а в края на февруари ще се изпратят средства по 4 от агроекологичните плащания за животновъдите. Това е записано в индикативния график на фонд „Земеделие“ за средствата, които ще се изплатят до 30 юни тази година за директните плащания от миналогодишната камппания 2024.

Директните плащания остават, фермерите – с голяма свобода за избор на екосхемите. Изтекли данни от проекта за визията за ОСП след 2028 г.

Между 20 февруари и 20 март ще бъдат направени и преводите по двете интервенции за опазване на местни породи (автохтонни), важни за селското стопанство (ОМП) и традиционни практики за сезонна паша (пасторализъм) – (Паша). В същия срок ще се очакват и средствата на фермерите, заявили подпомагане по интервенциите биологично пчеларство и биологично пчеларство в преход (БПП).

Тютюнопроизводителите ще очакват средствата си в първата десетдневка на март. Между 10 март и 20 април е заложен срокът за плащанията по други четири интервенции – за насърчаване на използването на култури и сортове, устойчиви към климатичните условия (СККУ); за опазване на застрашени от изчезване местни сортове, важни за селското стопанство (СЗМ); за насърчаване на естественото опрашване (Опрашване) и за възстановяване и поддържане на деградирали пасищни територии (ПЗП-деградирали).

От 20 март до 20 април е плащането за биологично растениевъдство и биологично растениевъдство в преход.

От 20 март до 10 април са планирани плащанията за райони, изправени пред природни или други специфични ограничения (ПРИПДСО/НР). Между първи и 30 юни са последните плащания за земеделски земи в зони от Натура 2000 (Натура 2000).

Обвързаните с производството подпомагания са предвидени между 10 април и 20 май. Между 10 и 30 април ще се пусне окончателното плащане за основното подпомагане на доходите за устойчивост (ОПДУ), а също и плащането за малките земеделски стопани. От 20 до 30 април е специалното плащане за памук.

Между 1-и и 10 май е предвидено да се пусне обвързаното с производството подпомагане на доходите за протеинови култури (ИПК). А от първи до 20 май могат да очакват средствата си младите земеделски стопани.

Голяма част от екологичните плащания и тези за животновъдите ще бъде през май и по-малка – през юни. При екосхемитеза биологично земеделие (селскостопански животни) – (Еко-БЖ), за запазване и възстановяване на почвения потенциал – насърчаване на зелено торене и органично наторяване – (Еко-ЗВПП), за намаляване използването на пестициди – (Еко-НИП) и за намаляване използването на пестициди – (Еко-НИП) сроковете са от първи до 31 май.

От първи до 30 юни са сроковете за отпускане на средствата по екосхемата за поддържане и подобряване на биологичното разнообразие и екологичната инфраструктура – (Еко-БРЕИ).

Между 10 май и 10 юни очаквайте преводите по заявените екосхеми за екологично поддържане на трайните насаждения – (Еко-ТН), за екстензивно поддържане на постоянно затревените площи – (Еко-ПЗП) и за поддържане и подобряване на биоразнообразието в горски екосистеми – (Еко-ГТ).

За хуманното отношение към животните датите са от първи до 30 юни.

Между 10-и и 31 март е преразпределителното плащане, от 10 до 30 април – втората част за доходите
112286
 

Последни материали
Виж
Заради ниските изкупни цени на суровото мляко, паднали под 33 евроцента
Рискът от масови фалити на фермери в млечния сектор е реален
По-скъпо от търга в Йордания преди 2 седмици и по-евтино спрямо февруари
Тунис закупи на търг 25 000 тона фуражен ечемик с произволен произход
Проследен е целият път на потенциално заразената продукция
Лекуват превантивно 24 души заради случая с антракс в Силистренско
Заради манипулиране на датите за производство в мандра в Силистренско
Унищожават над 2 тона кисело мляко и йогурт и над 4200 литра айрян
При ечемиа доставките за трети страни са скочили с близо 85 на сто
Ръстът в износа на мека пшеница от ЕС от началото на сезона забавя темпо
В ЕС са доставени над 30 на сто, в страните от Близкия изток – над 25 на сто
В Украйна отчитат слаб спад в износа на птиче месо през миналата година
Свързани материали
Виж
Следващата седмица – в Кюстендил, Благоевград, Плевен, Перник и Ловеч
Продължават срещите от информационната кампания по директните плащания
Стартира 23 март, приключва 21 април
Информационна кампания за директни плащания: Началото е в Пловдив, краят в София
График ДФЗ
Индикативно: Преразпределителните плащания са от 20 март до 10 април, обвързаните – от 20 април до 10 май
Преговорите по лозаро-винарските интервенции на ниво ЕС продължават
В МЗХ се надяват другата седмица да представят индикативния график
Субсидии по над 20 интервенции
До края на 2025 г. ДФ „Земеделие“ ще се задъха от плащания. Виж за какво!
Индикативен график за 2026 година
Най-рано през 2027 г. може да се чакат субсидии за модернизация на стопанствата
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини