Начало » Новини » Света

Тръмп смени ръководството на Министерство на земеделието

Америка на първо място
Синор.БГ / 27.01.2025 г.
Тръмп смени ръководството на Министерство на земеделието

Министерството на земеделието на САЩ обяви на 21 януари имената на новите хора, които ще заемат висши щатни длъжности в Министерството на земеделието. Тези назначения са избрани, за да изпълняват програмата на президента Тръмп „Америка на първо място“, като гарантират, че нуждите на американските фермери, животновъди и производители ще останат основен приоритет. Новите назначения са обявени на страницата на институцията.

Кайли Ткач Булър е назначена за началник на персонала 

Кайли Ткач Булър ще изпълнява длъжността началник на щаба на Министерството на земеделието на САЩ. Съвсем наскоро Кайли е била президент и главен изпълнителен директор на Националната асоциация на преработвателите на маслодайни култури и на Асоциацията на производителите на хранителни масла. Преди това Кайли е бил началник на кабинета на заместник-министъра на земеделието и е заемал множество ръководни длъжности в Министерството в първата администрация на Тръмп. Губернатор Йънгкин назначава Кайли за представител на 8-ми конгресен район в Съвета по земеделие и потребителски услуги на Вирджиния, а тя има бакалавърска степен по политически науки от Университета в Бъфало.

Престън Пари е назначен за заместник-началник на щаба на Министерството на земеделието на САЩ

Престън Пари ще изпълнява длъжността заместник-началник на щаба на Министерството на земеделието на САЩ. Наскоро Престън е работил като стратегически помощник на президента и главен изпълнителен директор в Института за политика „Америка на първо място“. По време на първата администрация на Тръмп той беше изпълнителен помощник на директора на Съвета по вътрешна политика, където подпомагаше оперативната дейност и изпълняваше функциите на координатор по политиките и основна връзка с Канцеларията на щатния секретар. Преди това Престън е бил заместник-директор в Службата за посещения на Белия дом. Роден в Тусон, Аризона, Престън има диплома по политически науки от Университета в Юта Вали.

Дженифър Тилър е назначена за началник на кабинета на заместник-министъра и старши съветник на министъра по въпросите на храните, храненето и потребителските услуги

Дженифър Тилър ще изпълнява длъжността началник на кабинета на заместник-министъра и старши съветник на министъра по въпросите на храните, храненето и потребителските услуги. Съвсем наскоро Дженифър е работила като заместник-директор на персонала на Комисията по земеделие към Камарата на представителите и е завършила колежа Марист и университета Сиракуза.

Ралф Линден е назначен за главен заместник-главен юрисконсулт 

Ралф Линдън ще изпълнява длъжността главен заместник-главен юрисконсулт на Министерството на земеделието на САЩ. Ралф е работил на различни длъжности в Службата на главния юрисконсулт от 1982 г. до 2021 г., включително като изпълняващ длъжността заместник-главен юрисконсулт по време на първата администрация на Тръмп. Той е завършил Юридическия факултет на Университета „Нотр Дам“.

Одра Уикс е назначена за заместник-директор по комуникациите

Одра Уикс ще изпълнява длъжността заместник-директор по комуникациите на Министерството на земеделието на САЩ. Преди това тя е работила в първата администрация на Тръмп като заместник прессекретар на Министерството на земеделието на САЩ, преди да се присъедини към националния прес екип за кампанията за преизбиране на президента Тръмп през 2020 г. По-късно Одра работи като прессекретар на сенатора на САЩ Роджър Маршал, а напоследък специализира в управлението на кризи и проблеми за клиенти от хранително-вкусовата промишленост и селското стопанство в частния сектор. Тя има бакалавърска степен по селскостопанско образование и комуникации от Университета на Флорида, магистърска степен по селскостопанска икономика от Университета Пърдю и магистърска степен по бизнес администрация от Университета на Индиана.

Доминик Рестуча е назначен за връзка с Белия дом 

Доминик Рестуча ще работи като лице за връзка с Белия дом за Министерството на земеделието на САЩ. Преди това той е работил като законодателен асистент на представителя на САЩ Майк Бишоп и сенатора на САЩ Майк Лий. Доминик е от Мичиган и е завършил колежа „Хилсдейл“.

Тръмп смени ръководството на Министерство на земеделието
3696
 

Последни материали
Виж
Милиони приходи за МЗХ
Държавата продава земя в Русенско за над 525 хил. евро
Въпреки това продукцията от общността не е конкурентна на местния пазар
Китай понижи рязко наложените мита върху вноса на млечни продукти от ЕС
Словения е първа в Източния блок
Три страни кандидатки за ЕС изпреварват България по минимална заплата
Ресорното министерство в Аман обяви процедура и за хлебна пшеница
Алжир и Йордания насрочиха търгове за внос на фуражен ечемик
Становище
WWF предупреждава: „Опростяването“ на законите на ЕК застрашава природата и здравето
МТСП
Купуват дронове и техника за гасене на пожари в 245 общини
Свързани материали
Виж
USDA отпуска над 11 млн. долара за иновации в млечния сектор
И при соята са постигнати рекордни добиви от 3564 тона от хектар
Реколтата и добивите от царевица в САЩ счупиха рекорда през 2025 година
Над 99% от храните в САЩ са с безопасни нива на пестициди
САЩ отлагат увеличението на митата за продукти от дървесина
След като Австралия приспособи своите сортове към азиатските вкусове
Австралийската хлебна пшеница измества САЩ от пазара в Южна Корея
USDA обновява правилата за инспекции на млекопреработвателните предприятия от 2026 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини