Начало » Новини » Страната
09.01.2025 г.

Прокуратурата в Кюстендил обвинява коневъд за безстопанственост на животните

Прокуратурата в Кюстендил обвинява коневъд за безстопанственост на животните

sinor.bg

Жестоката катастрофа край Кюстендил на 28 декември 2024 година, предизвикана от излезли на пътя безстопанствени коне, при която загина 18-годишната Андреа Андонова, а други две момичета бяха ранени, предизвика протести срещу неангажираността на институциите за понасяне на отговорност от виновните лица.

В тази връзка днес Окръжната прокуратура в Кюстендил е внесла в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо собственика на конете С. И., който е привлечен към наказателна отговорност за неполагане на достатъчно грижи за намиращите се под негов надзор коне, съобщиха от прокуратурата.

Пътнотранспортното произшествие е станало около 1,20 часа на 28.12.2024 г. на първокласен път I-6, припомнят от прокуратурата. По досъдебното производство са извършени огледи на местопроизшествие, разпитани са свидетели, иззети са кръвни проби. Действията по разследването продължават. Предстои произнасяне на съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо собственика на конете, предизвикали катастрофата.

Припомняме скандалите около кравата Пенка през 2018 година 

Припомняме, че местната общност се вдигна на протести поради честите катастрофи, предизвикани в същия участък на пътя, с появата на безпризорните животни. Към този момент не е ясно дали Българската агенция за безопасност на храните е налагала санкции на коневъда, чието стадо се е движело без пастир.

Прокуратурата в Кюстендил обвинява коневъд за безстопанственост на животните
1546
 

Последни материали
Виж
Министър Тахов е категоричен
Тазгодишната кампания по директни плащания ще стартира навреме
До 22 април е отворен прием за подпомагане на занаяти в селските райони
Образци на възраженията се генерират автоматично до 7 февруари 2025 г.
Фермерите могат да се запознаят с обхвата на проекта на слой Физически блокове в СЕУ
Вече пазарната конюнктура определя износа, а не логистичните ограничения
Цялото зърно е печелившо за украинските фермери за пръв път през войната
Тайланд закупи 195 000 тона фуражна пшеница от Австралия
Българската хлебна пшеница отново не успя да спечели търга в Йордания
Европейската банка за възстановяване и развитие ще финансира разминирането на земеделски земи в Украйна
Свързани материали
Виж
Полиция и агенции проверяват животновъдни обекти в Кюстендилско
Най-после се упражнява контрол
БАБХ е затворило незаконна конеферма край Разлог
БАБХ с инициатива за справяне с безконтролно пуснатите селскостопански животни
Инцидентът с още 2 ранени девойки отмени празненствата днес в Кюстендил
Момиче загина при сблъсък на лек автомобил и 5 безпризорни коня
Най-старият конезавод в страната отбелязва 160 години от създаването си
Най-старият конезавод в България е основан през 1864 година от русенския валия Митхат Паша
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини