Начало » Новини » Страната
20.12.2024 г.

162 проекта за близо 70 млн. лв. по подмярка 4.2. минават на следващ етап

Бюджетът по процедурата е 53 млн. лв.
162 проекта за близо 70 млн. лв. по подмярка 4.2. минават на следващ етап

След получено писмо от Управляващия орган на ПРСР 2014-2020 г., с уведомление за приключила комисия за разглеждане на възражения по реда на чл. 9в от Закона за подпомагане на земеделските производители, срещу присъдения брой точки по критериите за оценка по процедура чрез подбор № BG06RDNP001-4.018 – „Целеви прием  за инвестиции и дейности, осигуряващи опазване на компонентите на околната среда, включително ВЕИ“ по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“ от ПРСР 2014-2020 г., Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) завърши окончателно класирането на проектите на етап предварителна оценка. На интернет страницата на ДФЗ е публикуван Списък с класираните проектни предложения.

162 проектни предложения по процедура чрез подбор № BG06RDNP001-4.018 за инвестиции и дейности, осигуряващи опазване на компонентите на околната среда, включително ВЕИ преминават на последващ етап за обработка по процедурата – Oценка на административно съответствие и допустимост.

Определеният размер на безвъзмездната финансова помощ по процедурата е в размер на 52 806 600 лв., а 92 110 057 лв. е заявената безвъзмездна финансова помощ по подадените проектни предложения. След приключване на приема в ИСУН 2020 на постъпилите 210 проектни предложения беше извършено предварително класиране. Едно проектно предложение е оттеглено по изрично желание на кандидата след извършената предварителна оценка, без него броят на класираните проектни предложения остава 209.

Заявената безвъзмездната финансова помощ на класираните 162 проекта е в размер на 69 808 969 лева. Това означава, че подадените проектни предложения се обработват в условията на ограничен бюджет.

162 проекта за близо 70 млн. лв. по подмярка 4.2. минават на следващ етап
4946
 

Последни материали
Виж
Предпочитанията на потребителите към сезонните плодове задържа цените високи
Ябълките от новата реколта в Украйна са тройно по-скъпи спрямо миналия сезон
И при останалите зърнени култури е отчетен спад в началото на сезона
Темпото на износ на мека пшеница от ЕС е доста под миналогодишното
За 400 000 тона слънчогледово масло митото ще падне до 20 на сто
Турция определя безмитна квота за внос на 1 милион тона слънчоглед от януари
След днешната среща в Брюксел
Проданов: ЕК ни предлага със 100 млрд. евро по-малък бюджет и силно орязани тавани на плащанията
Общините ще дезинфекцират пътищата
Шарката по овцете превзе нови ферми в Пловдивско
Контролът обхваща всичките над 62 хил. заявления
Започнаха кръстосани проверки на над 1 милион парцели
Свързани материали
Виж
32 проекта по подмярка 4.2 от ПРСР 2014-2020 г. преминават на следващ етап на оценка
До април 2025 г. по програмата са разплатени 79.8% или 3 027,06 млн. евро
Плащанията по ПРСР 2014 – 2020 г. ще приключат до края на годината
ДФЗ е превел над 250 млн. лева на фермери и местни общности в Софийска област по ПРСР 2014–2020 г.
По мярката за застраховане ще се допускат полици, сключени от началото на стопанската година
За 51 от 145 проектни предложения по подмярка 4.2 е наличен бюджет за финансиране
За Кампания 2024 до момента за област Габрово са изплатени 6,3 млн. лева.
Близо 74 млн. лева са изплатени в област Габрово по ПРСР 2014–2020 г.
Значителна част от средствата за храмовете по ПРСР 2014-2020 г. остава да бъдат разплатени
72,5 млн. евро по Стратегическия план може да инвестира Българската православна църква в реставрация на храмове
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини