Начало » Новини » Страната

Тази събота софиянци могат да се насладят на кулинарията в Интер Експо Център

Пътешестваме из дебрите на какаото, шоколада, кафето
Синор.БГ / 16.11.2024 г.
Тази събота софиянци могат да се насладят на кулинарията в Интер Експо Център

Какви са плановете Ви за този уикенд? Ако сте почитател на какаото, шоколада, кафето, кулинарията, на храните и напитките от близо и далеч или имате бизнес в хранително-вкусовия сектор, следващите редове са за Вас. Защото събота, 16 ноември, ще е ден на различни и вълнуващи събития в София. Те ще се проведат на едно място - Международните хранителни изложения в Интер Експо Център.

Вратите на Интер Експо Център ще бъдат отворени от 10.00 до 16.00 часа. Точно в толкова стартират и събитията в рамките на Международните хранителни бизнес изложения МЕСОМАНИЯ, ПЪТЯТ НА МЛЯКОТО, БУЛПЕК, ИНТЕРФУД&ДРИНК и Wine&Spirits Show.

Пътешествие из Италия дава старт на деня. С екипа на Hausbrandt ще останете завладeни от най-добрите майстори кулинари, сомелиери, бармани и кафе експерти. Веселин Панов ще разкаже за разликите в кафе-напитките с мляко. Галина Маринова от Carve Indoor Ski, Board & Bar, работила като сладкар, ни фокусира с визията си „Аct like a pro“. Искате да се научите, как се прави капучино? Е, ще имате възможността да присъствате на отворен урок и да откриете редица иновации, сред които и за за чилиране, с кодово име V60 Dripper.

Интер Експо Център

Паралелно, Шеф-готвач Николай Немигенчев ще ни завладява с уменията си в своето кулинарно шоу, в рамките на участието на Lacrima. Какво ще приготви Шеф Николай Немигенчев? Ние ще сме там и ще разберем с наслада; елате и Вие.

Деца помагат на деца

Благотворителната инициатива Деца помагат на деца отново е част от Международния шампионат по пица. За втори път събитието дава възможност най-малките да направят първите си стъпки в пицарството, напътствани от майстор-пицари. На деца в нужда ще бъдат дарени таксите за участие.

Какао! Шоколад!

Точно в 14.00 на сцената се качва самият Красимир Бенямин – един от създателите на българските шоколади Benjamissimo. The CACAO JOURNEY! На това пъштешествие - Шоколадов дегустационен семинар - ще се отправим благодарение на виртуоза, който стои зад едни от най-запомнящите се вкусове на нашето време. Той ще ни потопи в света на какаото и ще помогне да проследим пътя му от дървото до готовото сладко изкушение. Ще можем и да пробваме пресни какаови плодове, какаово зърна и други какаови съставки. И на големия финал – ще можем да участваме в професионална дегустация на 6 вида шоколад!

Експо център

И още...

Всичко, описано дотук е изкушаващо, нали? Тук е моментът да отбележим, че Международните хранителни изложения за бизнес платформа, която през тази година събира над 500 изложители от 3 континента. А присъствието на толкова компании и брандове от целия свят със сигурност ще е полезна на всеки с бизнес в хранително-вкусовия сектор. Всъщност мащабът и възможностите, които МЕСОМАНИЯ, ПЪТЯТ НА МЛЯКОТО, БУЛПЕК, ИНТЕРФУД&ДРИНК и Wine&Spirits Show създават, са основна предпоставка страната ни е да е стратегическа точка на присъствие за компаниите от ХВП, които искат да развият пазарите си на Балканите и Източна Европа.

В събота, 16 ноември, вратите на Международните хранителни изложения ще са отворени за посетители от 10.00 до 16.00 часа. Освен от food-exhibitions.bg, билета си можете да вземете и от касите на Интер Експо Център

Тази събота софиянци могат да се насладят на кулинарията в Интер Експо Център
2528
 

Последни материали
Виж
Приходите ще бъдат дарени
Красимир Кумчев пусна автобиографията си „Моята следа“ – само 120 броя по 100 евро
Статистика
Вносът на зеленчуци в България изпреварва износа 9 пъти и продължава да расте
По традиция бяха закупени само половината от планираните 120 000 тона
Хлебната пшеница поскъпна на международния търг в Йордания
Камарата „Плодове и зеленчуци“ разширява дейността си с нов клон във Видин
Винаги доволни с Квелекс® – доказан хербицид за чисти и здрави посеви
Ищван Наги: Брюксел предаде фермерите, Урсула фон дер Лайен трябва да си тръгне
Свързани материали
Виж
„Зелената седмица“ в Берлин отбелязва 90 години традиции и иновации
С качествени и традиционни български продукти за празничната трапеза
Коледно югоизточно фермерско изложение привлича посетители в Ямбол
За осигуряване на родни продукти с доказан и чист произход за трапезата ни
Изложението за фермери и занаятчии в Ямбол този път ще е по Коледа
Като спасителене пояс за малките производители без подкрепа от държавата
Поредно изложение събра в Ямбол фермери и занаятчии от югоизтока
Въпреки масово измръзналата реколта в региона през пролетта
Изложението на дунавските овощари пак събра производителите в Русе
С участието на производители от 5 области в югоизточна България
В Ямбол се проведе поредното фермерско-занаятчийско изложение
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини