Начало » Пазари » Зърно
31.10.2024 г.

Йордания се принуди да купи скъпа хлебна пшеница от 5-ия опит

Алжир насрочи търг за днес за поне 50 000 тона
Йордания се принуди да купи скъпа хлебна пшеница от 5-ия опит

Министерството на промишлеността, търговията и доставките на Йордания закупи на международен търг 60 хил. тона хлебна пшеница с произволен произход при планирани 120 хил. тона, съобщи електронното издание АПК-Информ, като се позова на свои източници сред участниците на пазара.

Победител в търга е компанията Ameropa, която ще достави пшеницата в пристанището Акаба през януари-февруари 2025 г. срещу 269 долара за тон C&F. За сравнение – на предишния успешен търг за покупката на хлебна пшеница в Йордания, проведен преди 6 седмици, бяха закупени отново 60 хил. тона при планирани 120 хил. тона за 265,95 долара за тон C&F, а на търга в Тунис преди седмица бе договорена доставката на 125 хил. тона на цени между 262,88 и 264,долара за тон C&F. През периода между последния успешен търг и настоящия Йордания насрочи и отмени още 4 търга заради преценени като твърде високи оферти. Следващият вече е насрочен за 5 ноември, като освен 120 хил. тона хлебна пшеница се планира и покупката на фуражен ечемик.

В настоящата тръжна процедура бяха подадени ценови предложения от още 4 компании, но те останаха неудовлетворени. Най-ниска бе офертата на CHS – 275,2 долара за тон C&F, следвана от тази на Al Dahra – 276 долара, от Viterra предлагаха 280 долара, а от Cereal Crop – 302 долара за тон C&F.

Междувременно държавната Алжирска конфедеративна служба по зърното (OAIC) насрочи за днес международен търг за внос на поне 50 хил. тона мека хлебна пшеница с произволен произход. Според условията на тръжната процедура периодите за доставка до пристанищата на Алжир са 2: през ноември за зърно от Южна Америка и Австралия и през декември за останалите региони на произход.

Йордания се принуди да купи скъпа хлебна пшеница от 5-ия опит
2962
 

Последни материали
Виж
Подписан е протокол за фитосанитарните изисквания при износ на шафран към Китай
България и Китай ще работят интензивно за ускоряване на процедурите за внос на земеделски и хранителни продукти в Китай
С бюджет над 5,8 млн. лева
От 1 до 8 юли ще има втори прием по интервенциите за лозаро-винарския сектор
Любимата храна на японците поскъпна над 2 пъти
Японският министър на земеделието подаде оставка заради шега с ориза
Важно!
До края на юни кабинетът ще приеме два закона, свързани с агросектора
Европейският парламент вдигна с 50% митата за торове от Русия и Беларус
ИАГ
Висока оценка за опазване на местообитанията в българските гори
Свързани материали
Виж
Малко не достигна на българското зърно да спечели съревнованието
Хлебната пшеница продължи да поевтинява на търга в Йордания
Закупени са само 50 000 тона при планирани 120 000
Фуражният ечемик ускори поевтиняването на търга в Йордания
Южнокорейски мелници закупиха около 50 000 тона американско зърно
Българската хлебна пшеница пак не успя да спечели търга в Йордания
Пак за 120 000 тона и срокове на доставка през август и септември
Йордания отмени търга за фуражен ечемик и насрочи нов за 23 април
Отново е закупено половината планирано количество при слаб спад в цената
Българската пшеница този път не успя да спечели търга в Йордания
При минимално понижение на цените спрямо предишните търгове за внос
Йордания пак закупи половината планирани количества пшеница и ечемик
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини