Начало » Новини » Страната

ДФЗ облекчава административните изисквания за инвестициите в технологии и екологична модернизация от НПВУ

Синор.БГ / 08.08.2024 г.
ДФЗ облекчава административните изисквания за инвестициите в технологии и екологична модернизация от НПВУ

Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) информира бенефициерите с одобрени проекти по процедура чрез подбор BG-RRP–6.004 „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“ от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ), че се облекчават административните изисквания за изпълнение на инвестициите.

Ако крайният получател на безвъзмездната помощ по процедурата произвежда фуражи и фигурира в електронния регистър на Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ) той не предоставя пред ДФЗ документ, удостоверяващ, че земеделското стопанство отговаря на изискванията за хигиена на фуражите и тяхната безопасност. Такъв документ представят само крайните получатели на финансова подкрепа, които не фигурират в регистрите на оператори, извършващи дейности в сектор „Фуражи“, налични на официалната електронна страница на БАБХ.

Процедура чрез подбор BG-RRP–6.004 „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“ има за цел да предостави своевременна подкрепа на българските земеделски производители под формата на безвъзмездни средства за бързо възстановяване от последиците от COVID-19.

Финансовата помощ съдейства за преодоляване на проблемите, които възпрепятстват конкурентоспособността и устойчивостта в аграрния сектор и ускоряване на неговата адаптация към климатичните промени, екологизацията на производството и цифровата трансформация. Средствата са насочени още и за дейности, чрез които се подобряват генетичните ресурси в сектор „Земеделие“.

ДФЗ облекчава административните изисквания за инвестициите в технологии и екологична модернизация от НПВУ
5271
 

Последни материали
Виж
Директни плащания
ДФЗ преведе и 43 млн. лв. по НАТУРА 2000 – последно плащане за 2025 г.
Ще има втори транш
По-голямата част от помощта за акциза върху горивата е изплатена
Мащабен митинг срещу институциите
Водни оръдия и газ срещу фермерите в Брюксел
Най-ниска в последните 5 години
Аграрен доклад 2025: Брутната добавена стойност в сектора падна до 2,7%
Наведнъж
На първо и второ четене депутатите приеха промени в Закона за защита на растенията
ОСП след 2028 г.
ЕС ще отпуска до 200 хил. евро на ферма за въвеждане на агроекологични мерки
Свързани материали
Виж
МЗХ отговаря на въпроси на Синор.бг
Още 300 проекти за модернизация ще бъдат субсидирани по Плана за устойчивост
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
Инвестиции в технологична и екологична модернизация
НАЗ предлага пренасочване на средства по НПВУ
До 26 юни може да поискате удължаване на срока за изпълнение до края на годината
Започна прием на искания за удължаване на срока за изпълнение на проектите по две процедури от НПВУ
Нито един проект на зърнопроизводители не е набрал минималните 57 точки по НПВУ
Решения на Министерския съвет
Кабинетът удължи срока за внасяне на проектопромени в НПВУ, в частта „Биоразнообразие“
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини