Начало » Новини » Света

Селскостопанските работници в Украйна ще бъдат освободени от мобилизация за една година

Синор.БГ / 18.06.2024 г.
Селскостопанските работници в Украйна ще бъдат освободени от мобилизация за една година

За да се създадат условия за безопасна реколта, подлежащите на мобилизация селскостопанските работници ще получат отсрочка. Това съобщи на 15 юни служебният министър на аграрната политика и храните на Украйна Тарас Висоцки по време на Черноморския форум за сигурност, съобщиха от украинския Съюз на зърнопроизводителите позовавайки се на издънието "Съперник".

По думите му са взети няколко решения относно мобилизацията, за да се гарантира безопасната работа на земеделските производители:

"Първата е, че съществуващите към момента отложени заповеди за мобилизирани стопани ще бъдат автоматично удължени с три месеца, без да е необходимо да се представят каквито и да било документи. Втората е, че от тук нататък получените разрешение за отложена мобилизация ще се предоставят за 12 месеца, докато преди това те бяха шест месеца. На трето място, за някои професии, като трактористи, агрономи, ветеринари, е възможно да се посочи броят на служителите, които са крайно необходими и те да получат отсрочка от мобилизация, като същевременно се получи одобрение от военните", каза Тарас Висоцки.

Според на министъра общият процент на отложените от мобилизация е до 50%, но за определени професии е възможно да се подаде молба с обосновка за увеличаване на този брой. Той добави също, че в някои области броят на служителите е намалял до около 20%. Това означава, че работното натоварване на останалите се е увеличило, тъй като повечето служители са били мобилизирани. Според него най-необходимите професии както в селскостопанския сектор, така и във въоръжените сили, са инженерните професии: трактористи, оператори на машини и инженери на елеваторни съоръжения.

Миналата година, поради недостиг на работници (трактористи, комбайнери) в Одеска област, селскостопанските работници също са получили отлагане на мобилизацията.  

Селскостопанските работници в Украйна ще бъдат освободени от мобилизация за една година
4639
 

Последни материали
Виж
Бургерите оцеляха
Евродепутати изпратиха пържолите и бекона с растителен произход в историята
Месо е доставяне от нерегистрирана ферма
Инспектори попаднаха на втора нелегална кланица в Дебелец
Пректика
Тиквичките виреят най-добре в компост – начини на засаждане
Седмицата на гората
Започна залесяването на опожарените 30 хил. декара гори над Илинденци
БАБХ
Спрян е незаконен износ на кучета за Гърция
Решения на МС
Антикорупция: Въвеждат етичен кодекс за служителите в държавните предприятия
Свързани материали
Виж
Шанс за развитие на преработвателната индустрия
Историческо споразумение: Украйна ще изнася брашно за Китай
Рапицата в южните области опада заради уврежданията от ледената коричка
В Украйна ще се наложи презасяване на 12 на сто от посевите с есенници
След преговори със Зеленски
Египет обеща да не купува руско зърно, прибрано от окупирани ниви на Украйна
С рекордни месечни количества за Йордания и сезонен връх за Турция
Украйна вдигна почти двойно износа на сълночгледово масло за Близкия изток
Цените на продукта на международните пазари обаче увеличават приходите
В Украйна чакат спад на производството и износа на слънчогледово масло
Преработката на рапица и соя вече се конкурира с доставките за чужбина
Украйна вдигна близо тройно приходите от износа на рапично масло
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини