Начало » Новини » Страната
06.02.2024 г.

Фермери се канят за по-масови протести на 7 февруари

Актуална информация от Сливенско и Варненско
Фермери се канят за по-масови протести на 7 февруари

Снимка: Фейсбук

В първия ден от протестите, които ще продължат днес до 12 часа, земеделците като че ли основно се подготвяха за по-сериозните митинги през следващите дни. Единственото по-продължително блокиране на пътища преди обяд имаше по стария подбалкански път между Сливен и Ямбол, където на стачка излязоха основно представители от Сливенско. Припомняме, че близо 60 са магистралните точки за организираните днес протестни шествия.

Точките на протесните шествия

Очаква се утре участието да бъде много по-масово, тъй като към протестиращите ще се присъединят и земеделци от Ямболски окръг, съобщи националното радио. Припомняме, че на 7 февруари блокадите ще продължат с един час по-дълго – от 10 до 13 часа, и така всеки ден ще се удължават с по един час. 

От областните служби на МВР в големите градове съобщиха днес и за точните пътни артерии, по които днес се придвижваха трактори и друга тежка техника. Земеделците от Варненско например разположиха техника в районите на път III-208 Провадия-Дългопол, при разклона към село Градинарово; път III-208 Провадия-Айтос - в района на местността Чудните скали; на път I-9 Варна-Бургас - до бензиностанцията на село Рудник и на същият път до местността Харамията - при разклона за селата Аврен и Бенковски. За тези четири места има подадени уведомления до съответните общини и АПИ, ме ще има временни блокади, съобщиха от МВР Варна.

Блокирани пътища имаше още в Ловешко, Видинско, Добричко, Пазарджишко и Пловдивско. Земеделците от региона дори влязоха с тежката си техника в Пловдив. Към зърнопроизводителите се присъединиха също животновъди, производители на оранжерийна продукция и на плодове и зеленчуци. Повече от от тях изразяваха огромното си възмущение от тежките екологични регулации и невъзможността да реализират продукцията си на себестойност.

Фермери се канят за по-масови протести на 7 февруари
7887
 

Последни материали
Виж
ДФЗ отваря втори прием по четири интервенции за лозари за 2025 година
България притежава утвърдени традиции в създаването на автентични занаятчийски продукти, които са национално богатство
За детски заведения в общината
Свищов пусна поръчка за доставки на над 65 хил. тона пресни плодове и зеленчуци
Слабият внос допринася за повишаване на риска от недостиг на вътрешния пазар
Египет не успява да изкупи планираните количества пшеница от местните фермери
ПВУ
Историческо събитие: На 3 юли пускат отсечката от Мездра до Ботевград
Валутните колебания и поскъпването на петрола са в основата на ръста
Цените на слънчогледа и нерафинираното масло се повишават в Украйна
Свързани материали
Виж
Декларация, изпратена днес до парламента и МС
Готвят протести в земеделските служби с искане за 30-процентно увеличение на заплатите
Ще се прилага от догодина за ферми на стойност над 1 милион лири
Данъкът върху наследството изкара британските фермери на протести
Протестите срещу правителствената политика в сектора продължават втори ден
Гръцките фермери спряха за кратко движението край Лариса в Тесалия
Нещо като прогноза
Дали напояването ще стане приоритет на фермерските битки, това е въпросът на 2025 година!
По повод протестите в Бургаско
От БАБХ повторно обясняват, че е невъзможно да плащат за болести извън списъка за имунопрофилактика
Проектобюджет 2025 г.
Без пари за напояване, фермерите ще протестират още през януари 2025 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини