Начало » Новини » Света

Фермери блокират Париж и Брюксел

Сериозни бунтове и в Белгия
Синор.БГ / 29.01.2024 г.
Фермери блокират Париж и Брюксел

Снимка: БТА

След Германия и Франция Белгия е третата държава в Западна Европа, блокирана от земеделски протести в първия месец от 2024 г. Белгийските фермери са крайно недоволни от ощетяването им, получено в резултат на тежестите, свързани с изпълнението на Зелената сделка, а също и от появилата се нелоялна конкуренция при вноса на защитени земеделски стоки, предаде БТА.

"Икономическата ситуация е нетърпима. Трябва малко повече протекционизъм, Европа да подкрепя производителите си и да им позволи да работят в приемливи условия", заявяват фермери пред местните медии. Подчертавайки необходимостта от прилагането на Зеления пакт, белгийците са крайно разочаровани от „шизофренични действия“ на европейските политики. „Европа подписва международни споразумения, позволяващи навлизането на земеделски продукти, които не покриват икономическите, социални и екологични европейски норми, от една страна и налага много стриктно регламентиране на мерките за околна среда, от друга“, се посочва в декларациите на земеделците от Белгия. Те настояват също за индексация на бюджета на Общата селскостопанска политика. И задължително да се намали административния товар, който според тях им отнема между един и два дни седмично.

Това са само част от действията на земеделците през тази седмица, които обещават, че няма да спрат, докато исканията им не бъдат изпълнени. Те настояват и за преосмисляне на Общата селскостопанска политика. Действията им вървят паралелно със стачките на колегите им от други европейски страни, сред които Франция и Германия.

Протестиращите във Франция днес блокират и столицата Париж, предават агенциите.

Фермери блокират Париж и Брюксел
6571
 

Последни материали
Виж
При значително увеличение на вноса и слаб спад в производството
Тенденцията на ръст в потреблението на месо в Германия продължава
При също толкова нападения от защитения вид за януари и февруари общо
Мечките в Смолянско се досъбудиха, регистрирани са 10 щети през март
Според проучване на института за социални изследвания към КНСБ
Великденската трапеза у нас тази година излиза с около 11 на сто по-скъпо
Честито Воскресение Христово
Бог обича земеделците, поверил им е земята
Великден – традиции и обичаи
Честито Възкресение Христово!
В частни сделки и на търгове са договорени значителни количества
Южна Корея използва спада на цените за покупки на пшеница и царевица
Свързани материали
Виж
Протест, породен от лъжливи слухове
Разиграват фермери, че в Сливен щяло да има чистка сред администрацията
Споразумението Меркосур
Фермерите днес са на протест в Страсбург, след месец – може би с партия
България отново се включва
20 януари: европейските фермери блокират Страсбург заради Меркосур
В 12 часа
Гръцките фермери отново ще затворят границите с България
Среща в Париж
Мицотакис: Блокадата на границата с Гърция ще падне до дни
Владислав Михайлов пред Синор.бг
От НАМ предупреждават: Без регулации идват протести и фалити
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини