Начало » Новини » Света

Митингът на фермери и превозвачи в Берлин започва в 11,30 часа

Гледайте на живо от линка в материала
Синор.БГ / 15.01.2024 г.
Митингът на фермери и превозвачи в Берлин започва в 11,30 часа

След седмицата на действия в цялата страна селското стопанство и транспортната индустрия съвместно призовават за голяма демонстрация и митинг на 15 януари 2024 г. в 11,30 ч. пред Бранденбургската врата в Берлин, съобщават организаторите. Земеделските производители, транспортната индустрия, спедиторите и шофьорите на камиони ще бъдат там, за да изразят недоволството си от бюджетните планове на федералното правителство. Целта е политиците да разберат още веднъж какво означава да се застраши конкурентоспособността и съществуването на земеделските производители и средните транспортни фирми.

Събитието ще бъде предавано на живо тук.

Субсидирането на дизеловото гориво за земеделски нужди и освобождаването от данък върху моторните превозни средства са от съществено значение за конкурентоспособността на селскостопанския сектор. Поради това Германският съюз на фермерите, заедно с асоциациите на фермерите в отделните провинции и LsV Германия, призовава за отмяна на планираните от федералното правителство увеличения на данъците за селското стопанство.

Bundesverband Güterkraftverkehr Logistik und Entsorgung (BGL) e.V. (Федерално сдружение за автомобилни превози, логистика и депониране) призовава за спазване на коалиционното обещание за избягване на двойното ценообразуване на CO2 за пътни такси плюс дизелово гориво, за удвояване на програмите за хармонизиране на пътните такси до 900 млн. евро, както и за повече средства за непокътнати пътища и мостове, за места за паркиране на камиони и за надеждно финансиране на програми за щадящ климата автомобилен товарен транспорт.

Митингът пред Бранденбургската врата ще започне в 11,30 ч. От сутринта камионите и влекачите ще се отправят от 5 сборни пункта към берлинската улица Straße des 17.

Двете организации призовават хората да демонстрират мирно.

Оратор на митинга:

Йоахим Руквид

Председател на Асоциацията на германските земеделски производители

Проф. д-р Дирк Енгелхардт

Говорител на Управителния съвет на Федералното сдружение за автомобилни превози, логистика и депониране (BGL) e.V.

Клаус Хохрейн

Председател на LsV-Бавария, председател на LSV-Германия

Тереза Шмидт

Председател на Федерацията на германската селска младеж

Кристиан Линднер

Федерален министър на финансите

Митингът на фермери и превозвачи в Берлин започва в 11,30 часа
4296
 

Последни материали
Виж
Заради сеч на немаркирана дървесина или без позволително
Спряха дейността на 6 обекта за дърводобив в северозападна България
Съвети през пролетта
При разсада за краставици има важни срокове и особености
Протест, породен от лъжливи слухове
Разиграват фермери, че в Сливен щяло да има чистка сред администрацията
Кампания за директните плащания 2026
Още за промените в Наредба 3, обнародвани в „Държавен вестник“
Комитет по наблюдение
Рибарски проекти по 8 процедури от ПМДРА ще бъдат приети през 2026 г.
Сърбия засилва мерките срещу птичи грип след случаи в Черна гора
Свързани материали
Виж
Протест, породен от лъжливи слухове
Разиграват фермери, че в Сливен щяло да има чистка сред администрацията
Срещи с бранша
Браншови съюз предлага решения за напояването и незаконния внос на храни
Испания подготвя мерки в подкрепа на фермерите и рибарите заради войната в Близкия изток
Браншовици зоват правителствата и ЕК да помогнат
Натиск върху земеделието: Фермерите първи плащат сметката на войната
Производителите на ориз в ЕС предупреждават за сериозна криза
Турция превежда днес близо 210 млн. евро субсидии на фермерите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини