Начало » Новини » Страната

Пчелари имат 5-дневен срок да подадат заявления за подпомагане

Нормативни промени
Синор.БГ / 28.11.2023 г.
Пчелари имат 5-дневен срок да подадат заявления за подпомагане

sinor.bg

С промените в наредба 8 за условията и реда за прилагане на интервенциите в сектора на пчеларството от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023 – 2027 г. се дава срок на някои земеделски производители да подадат заявленията си в рамките на 5 работни дни, считано от утре, 29 ноември. Измененията са обнародвани в днешния брой на "Държавет вестник".

В наредбата е посочено, че приемът на заявления за плащане по чл. 52, ал. 1 за кандидати, които в срока по т. 3 имат двустранно подписан договор за предоставяне на финансова помощ с фонд „Земеделие“, но не са подали заявления за плащане в същия срок, да го направят за 5 дни.

Актуализиран списък на пчеларите с отводки

Към дейностите, които ще бъдат подпомагани в областта на пчеларството, свързани с покупката на лекарствени средства, се добавя, че субсидии ще се дават само ако „резултатите от тестването и третиранията с ВЛП и средствата за борба срещу агресорите и болестите в кошера са вписани в дневника на собствениците/ползвателите на животновъдни обекти със селскостопански животни за проведените лечебно-профилактични мероприятия, утвърден със заповед на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). И когато за продукта е указано да се прилага по лекарско предписание (новото).

В приложение номер шест, което се отнася до изискванията за изследване на хранителни запаси на пчелни семейства, восък и трупчета на пчели – в двете точки I и II се отменя досегашната точка 6.

Пчелари имат 5-дневен срок да подадат заявления за подпомагане
11264
 

Последни материали
Виж
От 1 956 през 2022 г. те вече са 8 300
За три години броят на тютюнопроизводителите е с над 4 пъти по-голям
Прием от 20 октомври до 10 ноември
Ще има де минимис за оранжерийна продукция, тютюн, картофи, рози и гъби
ДФЗ обяви ставките
От 15 октомври стопаните заявяват помощ за измръзнали трайни насаждения
Очаква се и цената на царевицата да падне
Американските фермери закъсаха със заеми и помощи, след като правителството спря
Изменението в търговското споразумение между ЕС и Мароко ще удари зеленчукарите и овощарите в Европа
700 овце изчезват
Три нови огнища със шарка са констатирани в две области тази седмица
Свързани материали
Виж
Колегите им дегустираха български мед
Наши пчелари се включиха в световния конгрес Апимондия 2025
ДФЗ изплати близо 35 млн. лв. на животновъди и пчелари по de minimis
В днешния Държавен вестник
В наредба за пчеларството са променени приложения за организации на животновъди
През август
Вървят обществени обсъждания на пет проекти на нормативи в областта на агросектора
За две години са направени само 12 проби на меда и прашец
Защо не се усвояват милиони лева от парите по интервенциите за пчелари?
Пчеларските организации на среща в министерството
Ще се прави нова платформа ЕПОРД, от която пчеларите се информират за пръскания
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини