Начало » Важно за фермера » Гори и екология
21.11.2023 г.

Първо заседание на работната група за Националната горска инвентаризация

Първо заседание на работната група за Националната горска инвентаризация

На 20 ноември се проведе първото заседание на междуведомствената работна група, назначена със заповед на министъра на земеделието и храните, която да обсъди и предложи методика и организация на процеса по извършване на Националната горска инвентаризация, съобщиха от ИАГ.

Участниците, присъствено и онлайн, дискутираха предложената методика, изготвена във връзка със Споразумение между Министерство на земеделието и храните и Международната банка за възстановяване и развитие. Обсъдиха се и вариантите за организация на процеса по извършване на Националната горска инвентаризация и изпълнението на съответните дейности.

Председател на работната група е инж. Димитър Баталов – главен секретар на Изпълнителна агенция по горите, като тя включва експерти от Министерство на земеделието и храните, Изпълнителна агенция по горите, Министерство на околната среда и водите, Южноцентрално държавно предприятие гр. Смолян, Държавно горско стопанство – Буйновци, представители на Лесотехнически университет, Институт по биоразнообразие и екосистемни изследвания към БАН. Участниците, ползвайки чуждестранния опит и отчитайки спецификите у нас, направените проучвания и теренна  работа ще предложат  залагането на оптимален брой пробни площи и показатели за извършване на необходимите изследвания за прецизното изработване на Националната горска инвентаризация, която е изключително важна за страната ни. Тази инвентаризация ще допринесе за по-адекватната оценка на състоянието на горите и динамиката на горските ресурси за целите на стратегическото планиране и устойчиво управление в сектора. 

Първо заседание на работната група за Националната горска инвентаризация
4706
 

Последни материали
Виж
Нормативни промени
Важни изисквания за пръсканията срещу мухи и вредители във фермите
Митата на Тръмп само задълбочават проблема
Цените на яйцата на дребно в САЩ продължават да чупят рекорди
Проекти на МРРБ
Евросредства за селския и културен туризъм в Северозападна България
Решения на Министерския съвет
Одобрена е наредбата за конфитюри и мармалади
Отново е закупено половината планирано количество при слаб спад в цената
Българската пшеница този път не успя да спечели търга в Йордания
Решения на Министерския съвет
Такси, които ще се плащат при вписването на фалити
Свързани материали
Виж
МЗХ, ИАГ и БЧК подписаха Меморандум за сътрудничество и съвместна дейност
Отменя старата тарифа, приета с постановление на МС през 2013 година
Влезе в сила нова тарифа за таксите в системата на агенцията по горите
Провеждат се масови проверки на сечища в цялата страна
Нерегистрирани ловни трофей от благороден елен задържаха в Пловдив
Правителството отпусна допълнителни 8 милиона лева за заплати в БАБХ и ИАГ
Бюджет 2023 г.
От 1 август вдигат заплатите в БАБХ и агенцията по горите - между 10 и 15 на сто
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини