Начало » Новини » Страната

Горски прекратиха незаконна сеч в частни имоти във Врачанско

От служител в съседен обект за добив на дървесина с издадено позволително
Синор.БГ / 14.10.2023 г.
Горски прекратиха незаконна сеч в частни имоти във Врачанско

При извършване на проверка на обект за добив на дървесина в землището на село Драшан, община Бяла Слатина в област Враца, служители от регионалната дирекция по горите в Берковица и на държавно горско стопанство „Враца” към Северозападно държавно предприятие чуват шум от бензиномоторен трион, съобщиха от пресцентъра на изпълнителната агенция по горите. В съседство на проверявания обект в имот, който е частна собственост, горските служители установяват, че 4 лица в момента извършват незаконен добив на дървесина. При появата на проверяващите секачът захвърля бензиномоторния трион и побягва. Останалите трима нарушители са задържани на място. Впоследствие е установено, че секачът има разрешение за осъществяване на дейности в обекта, който е с издадено позволително, а не за съседния имот, където в момента на проверката е извършвал сеч на дървета.

След внимателен обход горските откриват, че в 2 имота, които са частна собственост, съседни на този, за който има редовно позволително и е бил обект на контрол от тяхна страна, са добити незаконно общо 11 плътни кубически метра дървесина. Отсечени са 26 дървета от зимен дъб, цер и габър.

Незаконната дървесина е задържана, а на лицето, извършило сечта, е съставен акт за установяване на административно нарушение по Закона за горите. Благодарение на работата на служителите и контрола в горските територии е спряна нерегламентираната дейност в 2-та частни имота и е предотвратено незаконното отсичане на още дървета.

От началото на октомври до момента  на територията на РДГ-Берковица са извършени 412 проверки в обекти за складиране, преработка и търговия с дървесина, обекти за добив на дървесина от горските територии, превозни средства, транспортиращи дървесина, ловци, риболовци и физически лица. Съставени са 21 акта за установени нарушения по Закона за горите. Задържани са 54 кубически метра дървесина. 

Горски прекратиха незаконна сеч в частни имоти във Врачанско
3997
 

Последни материали
Виж
Рапичният скритохоботник обаче е по-разпространен от миналата година
Фермерите в Германия разшириха засетите площи с есенна рапица
Близо 5000 фермери са подали заявления за почти 300 000 декара
Обещават изплащане на основното подпомагане за измръзванията до края на месеца
Изясняват се причините за поява на огъня и размерът на щетите
Пожар в доспатско село унищожи 4 кубика дърва и земеделски инвентар
В ден с групов лов на дива свиня на местната дружина в района
Откриха 2 трупа на сърни в багажника на колата на ловец в Монтанско
С над 150-процентов ръст на фермерите и площите в сектора за година
Област Шумен показва отлични резултати в биологичното производство
Продължава предлагане на стара пшеница и търсене на фуражна
Седмичен обзор на Софийска стокова борса
Свързани материали
Виж
В страната е 2549 лв.
Средната заплата в аграрния сектор е 1763 лв. през третото тримесечие
Интерактивна карта ще помогне за граждански контрол
Публичен електронен регистър за сечищата, дървесината и билетите предлагат депутати
Проверка на ИАГ и РДГ
Спряна е дейността в три сечища в Пловдивско
Внесени са 5 становища
Силни реакции в подкрепа и срещу Законопроект за водите, който забранява сечи
Евростат
Мляко, яйца и зърно са с най-голямо поскъпване в ЕС през първото тримесечие на 2025
Контрол
Разкрита е незаконна сеч край Самоков
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини