Начало » Новини » Страната

Близо 850 служители и доброволци помагат на хората в Карловско и Пловдивско

От Министерския съвет
Синор.БГ / 05.09.2022 г.
Близо 850 служители и доброволци помагат на хората в Карловско и Пловдивско

Снимка: Министерски съвет

Повече от 70 специализирани машини и близо 850 служители на редица държавни институции, включително пожарната, армията, пътната агенция, горските стопанства, както и доброволци се включиха от събота досега в преодоляването на последиците от наводнението в Пловдивска област, където е обявено частично бедствено положение заради разлива на река Стряма, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.

От вчера на терен работи техника на горското стопанство в Смолян, а рано тази сутрин към най-пострадалите села в района на Карлово бяха изпратени машини от „Автомагистрали“ ЕАД. Багери, самосвали, камиони, товарачни машини и резачки се използват от екипите, които разчистват пътища, речни корита, обществени сгради, къщи и дворове. Днес наличната техника в района на най-пострадалите села е вече двойно повече в сравнение с вчерашния ден.

На мястото на бедствието дневно работят около 150 военни, 100 служители на други ведомства - Националното тол управление, Агенция „Пътна инфраструктура“, областните дирекции на МВР, на ГДПБЗН и др.

Създадена е организация и социалните служби ще съдействат на пострадалите от наводнението да подадат своите заявления за получаване на еднократната финансова помощ от държавата в нейния максимално допустим размер. На хората от най-тежко пострадалите села ще бъдат предоставени и пакети с хранителни продукти. След като бъдат подадени данни за щетите във Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане, предстои комисията да излезе с решение каква част от наличните 35 млн. лв. във Фонда за бедствия ще бъдат отпуснати за възстановяването на региона.

Общинските служби „Земеделие“ приемат заявления за щети от земеделците, включително в почивните дни. Екипи на „Напоителни системи” също са на терен, като е направен оглед на всички съоръжения по течението на реката. Извършва се и проверка за сечите в района.

Близо 850 служители и доброволци помагат на хората в Карловско и Пловдивско
7496
 

Последни материали
Виж
При ограничени химически агенти, скъпи и трудоемки биологични методи
Фермери от Кюстендилско обсъдиха методи за борба с черната златка
Молдова увеличава дела си на пазара на общността, докато Сърбия го свива
Украйна остава лидер по доставки на слънчогледово масло за ЕС
Цената скочи над 270 долара за тон и количеството остана под планираното
Българската мека пшеница пак е сред победителите на търга за внос в Тунис
Полезни съвети
Пикиране на разсада без стрес: кога е най-благоприятното време
Поскъпването на горива и торове отказва производители и бави засаждането
Първите родни оранжерийни краставици излизат на пазара преди Великден
При множество проверки за 3 години са издавани протоколи и актове
Установиха незаконна сеч и незаконно застрояване в курорт край Варна
Свързани материали
Виж
Обемът му е 45 млн. куб. м.
ВиК ще инвестира над 1 млн. лв. в пречиствателна станция при селскостопанския яз. Порой
Природни стихии
До десет дни ще се приемат заявленията за обезщетения от пороите в Карловско
Порои
Напоителни системи с позицията за бедствието във Велинград
Решения на Министерския съвет
Отпускат се близо 2,8 млн. лв. за преодоляване на щетите от бедствията в общините Мизия, Дупница и Тетевен
Жителите на с. Поройна не смеят да пият вода
Кравеферми превърнаха река Мечка в клоака
Проверки след потопа
Инспектират напоителните съоръжения във Видинско
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини