Начало » Новини » Страната
29.09.2021 г.

Министър Бозуков: Подкрепям искането за 9% ДДС за стоките и услугите в сектора

Министър Бозуков: Подкрепям искането за 9% ДДС за стоките и услугите в сектора

Подкрепям искането ставката на ДДС за стоките и услугите в сектора да бъде намалена на 9 %. Това заяви министърът на земеделието, храните и горите проф. д-р Христо Бозуков при откриването на международни изложения от хранително-вкусовата промишленост в Интер Експо Център-София днес. Той подчерта, че такава промяна ще окаже пряка подкрепа както на производителите, така и на потребителите, особено в условията на пандемията, в която се намираме.

Проф. Бозуков отбеляза, че един от основните приоритети в работата на Министерството на земеделието, храните и горите е развитието на потенциала на сектора и обезпечаването на продоволствената сигурност на страната. „Условията на силна конкурентна среда и все по-високите изисквания на потребителите, ни изправят пред редица предизвикателства, на които трябва да отговорим“, допълни още аграрният министър. Той добави, че това може да бъде постигнато само чрез тясно сътрудничество и добра комуникация между бизнеса и институциите.

Министър Христо Бозуков уточни, че организирането на подобни форуми са в голяма полза на бизнеса и гражданите. „Надявам се, че тазгодишните международни изложения ще бъдат основата за много бъдещи успешни бизнес партньорства“, каза още земеделският министър. Той посочи, че изложенията Месомания, Булпек, Светът на млякото, Салон на виното и Интерфууд&Дринк поставят София на картата на международните форуми в хранително-вкусовата промишленост.

В рамките на събитието министър Бозуков бе удостоен с плакет по повод 29-годишнината на „Булпек“ от председателя на Националния браншови съюз на хлебарите и сладкарите в България Мариана Кукушева.

В тазгодишното издание на форумите участват общо 264 изложителя от България, Италия, Румъния, САЩ, Гърция  и др. Посетителите ще имат възможността до 2 октомври 2021 г., включително, да опитат от качествените храни, напитки и продукти.

Министър Бозуков: Подкрепям искането за 9% ДДС за стоките и услугите в сектора
6508
 

Последни материали
Виж
Априлските мразове са намалили с 10 до 30% реколтата
Беритбата на маслодайна роза ще започне след 15 май на цена 4 лв./кг
Агростатистика
Цели 69% е неплатената работна ръка в семейните ферми
При зърното от началото на сезона спадът надхвърли 6 милиона тона
Украйна сви износа на селскостопански продукти през април на годишна база
Близо 30 килограма риба без документи е заловена край Дългопол
Пресякоха незаконен превоз на над 100 килограма калкан в Добричко
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
Преработените количества мляко растат стабилно през последните години
МЗХ ще продължи подкрепата за производителите на традиционни продукти
Свързани материали
Виж
Има и по 50 лева, което според производител е абсурдно
Козунаците за Великден са поскъпнали с около 5 на сто заради ДДС
Протестите продължават
Какво е направила държавата за гръцките фермери
Повишението на минималната работна заплата тепърва ще дава отражение
Увеличеното ДДС и поскъпването на тока вдигна цените на хляба в цялата страна
Ще се появи сивият сектор и заетите от третия свят в бранша ще се увеличават
Връщането на 20 на сто ДДС за хляба ще вдигне цената му до около 2 лева
Европейска прокуратура
ЕП разследва измами с ДДС в над 10 държави, включително и България
За облекчаване на финансовото бреме върху потребителите
Кипър удължи с 3 месеца срока на действие на нулевия ДДС за хранителни стоки
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини