Начало » Новини » Страната

Онлайн среща с европейската комисия за защита на животните

Предстоящо
Синор.БГ / 29.09.2021 г.
Онлайн среща с европейската комисия за защита на животните

Снимка: Министерство на земеделието

Днес от 11,15 часа българско време председателят на Анкетната комисия за защитата на животните по време на транспортиране  (ANIT) на Европейския парламент ЕП Тили Мец ще отговаря на въпроси по повод посещението на комисията в България, съобщиха от пресцентъра на ЕП.

В периода 20-22 септември делегация от девет евродепутати от анкетната комисия на ЕП посети страната ни, за да обсъди прилагането на действащите правила на ЕС за защита на животните по време на транспортиране и възможните начини за тяхното подобряване. Те проведоха срещи със заместник-министри на земеделието, официални лица и ветеринарни експерти от България, като посетиха гранично-пропускателния пункт Капитан Андреево на българо-турската граница.

Пресконференцията ще се проведе онлайн чрез платформата Webex и на английски език (няма да има превод на български). Журналистите, които желаят да се присъединят към брифинга, трябва да потвърдят по имейл на kalina.varbanova@europarl.europa.eu до началото на брифинга в 11,15 ч. на 29 септември, за да получат линк за достъп.

Анкетната комисия към Европарламента е създадена през юни 2020 г., за да разследва предполагаемите нарушения при прилагането на правото на Европейския съюз за защита на животните по време на транспортиране и свързаните с него операции в и извън ЕС, включително по въздух, по шосе, по море. Комисията се фокусира върху прилагането на правилата на ЕС от държавите-членки и правилното му прилагане от ЕК.

Проектът на доклад за разследване на предполагаеми нарушения и лошо администриране при прилагането на правото на Съюза и съответните препоръки вече се обсъждат в комисията с оглед приемането им през декември 2021 г.

Онлайн среща с европейската комисия за защита на животните
5770
 

Последни материали
Виж
Само през декември доставките на зърно за чужбина са над 2 милиона тона
Износът на царевица от Украйна надхвърли 5 милиона тона през сезона
В рамките на проект за зелен пояс по програма за застрашен ландшафт
Природозащитници и доброволци залесиха 9 участъка в югоизточна България
Спадовете се колебаят от 9 до 14 на сто, но рапицата отчита срив от 41 на сто
ЕС сви вноса на соя и соев шрот, рапица и палмово масло през сезона
Чрез финансов инструмент в рамките на споразумение с агроминистерството
Фондът на фондовете ще привлича частно съфинансиране по морската програма
Най-много средства са съкратени от прякото финансиране и напояването
Украйна оряза помощи за фермерите заради вноска във възстановителен фонд
Доста по-евтино спрямо предишния търг, но цените са сравними с последния в Тунис
Алжир закупи на международен търг поне 500 000 тона твърда пшеница
Свързани материали
Виж
Тенденция на повишение при цените на месо и животни в Германия, понижение при зърното
Разследване за източника на заболяването сочи към незаконна дейност
Чумата по дребните преживни животни се добра и до Хърватия
Надолу са за селектираните крави
Ясни са модулираните ставки в обвързаната подкрепа за животни
Русия отдели близо 3 милиона евро за геномната селекция в животновъдството за 2025
ДФЗ
До 12 декември ще се преведе обвързаната подкрепа за животновъдите
Клиничните изследвания са с най-голям бюджет
С над 8 млн. лв. са увеличени средствата за профилактика и надзор на животните
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини