Начало » Важно за фермера » Земеделска техника

Регистрациите на трактори във Великобритания продължиха да нарастват през август

От началото на годината увеличението е с близо една четвърт
Синор.БГ / 11.09.2021 г.
Регистрациите на трактори във Великобритания продължиха да нарастват през август

Регистрациите на трактори над 50 конски сили във Великобритания през август нараснаха с 26% спрямо същия месец на 2020 г до 829 машини, съобщи електронното издание FarmingUK, като се позова на редовната месечна публикация на данните от Асоциацията на селскостопанските инженери. За първите 8 месеца на годината регистрациите са нараснали с 23% спрямо същия период на миналата година до 8693 трактора. Смята се, че показателят отразява достоверно състоянието на вътрешния пазар на селскостопанско оборудване и нагласите на британските фермери.

Пазарът на трактори за полугодието изпревари рязко темповете от миналата година

„Вече съобщихме, че регистрациите през първата половина на 2021 г. са нараснали с над една четвърт в сравнение със същия период на миналата година. Ако погледнем мощността на машините, регистрирани от началото на годината, ще видим, че е налице силен ръст в повечето категории. Той е малко по-слаб при тракторите между 150 и 250 конски сили, отколкото при тези под и над посочения диапазон. Най-силен е ръстът при машините между 120 и 150 конски сили, където регистрациите са нараснали с близо две трети в сравнение с първата половина на миналата година”, отчитат от асоциацията.

През миналата година част от заводите за селскостопанска техника бяха принудени да затворят през март и април заради разпростраението на пандемията и тогава се стигна и до най-значителния спад в продажбите. Дори и продължилите да работят изпитваха затруднения най-вече по отношение на ритмичността на доставките на части и суровини, припомнят от изданието. 

Регистрациите на трактори във Великобритания продължиха да нарастват през август
11723
 

Последни материали
Виж
Заявки до 15 януари са с 40-процентна отстъпка
БАТА АГРО 2026 събира агросектора от 1 до 5 юни край Стара Загора
Коментар на председателя на АРМПГБ
Стоян Чуканов: В глобален план споразумението с Меркосур е добро за ЕС
ЦОРХВ
Рискове при продължителна употреба на женско биле като хранителна добавка
ИПИ
Бизнесът в ЕС настоява за радикално намаляване на бюрокрацията
В страната започва преброяване на зимуващите водолюбиви птици
БАБХ отговаря на въпроси на Синор.бг
Над 120 малки кравеферми годишно изчезват от регистрите на БАБХ
Свързани материали
Виж
JCB представя новото поколение високотехнологични трактори Fastrac 6000
Иван Халваджиев и как постоянството дава резултати
Заради мирен протест
Над 16 хил. паунда в помощ на фермери с отнети трактори събраха англичани за 24 часа
M7004 става автономен: Kubota въвежда интелигентна автоматизация върху доверена платформа
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
За поне 3000 селскостопански машини, сглобявани в Агромашхолдинг KZ
John Deere подписа споразумение с Казахстан за 2,5 милиарда долара
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини