Начало » Новини » Страната
10.09.2021 г.

Нови 158 малки стопанства ще бъдат субсидирани по подмярка 6,3

ПРСР 2014-2020
Нови 158 малки стопанства ще бъдат субсидирани по подмярка 6,3

sinor.bg

Още 158 малки земеделски производители ще могат да стартират бизнес начинанията си с финансовата подкрепа на Програмата за развитие на селските райони (ПРСР 2014-2020 ). Проектите са по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитие на малки стопанства“  и са подадени по време на първия прием по подмярката, проведен през 2019 г., съобщиха от фонд „Земеделие”.

Отчетът на ДФЗ за изпълнението на ПРСР до 2020 г.

Днес от фонд „Земеделие“ са изпратили през системата „ИСУН 2020“ уведомителни писма на одобрените 158 нови бенефициери за представяне на документи, необходими за сключване на административните договори (по процедура № BG06RDNP001-6.007). Кандидатите, които получават възможност да подпишат договори с ДФЗ-РА, трябва да представят изискуемите документи в 30 дневен срок от получаването им. Подписаните договори са получили оценка не по-малка от 27,47 точки по критериите за допустимост.

До момента по подмярка 6.3 са сключени 1 432 административни договори. По тях е ангажирана безвъзмездна финансова помощ на обща стойност 42 010 584 лв.

В резерва на одобрените проекти останаха 174 инвестиционни предложения, за които не достигаше финансиране. Те са класирани с до 26,82 точки по критериите за оценка. От тях към момента на етап договаряне са 158 проекта, получили оценка до 26,83 точки, съгласно изискванията. Останалите одобрени 16 проекта, подадени от малките стопани, ще бъдат финансирани с остатъчния бюджет по подмярка 6.3.

Нови 158 малки стопанства ще бъдат субсидирани по подмярка 6,3
17198
 

Последни материали
Виж
Крайният срок за изпълнение на договорите по ПВУ се удължава до 31 март 2026 г.
МЗХ договори увеличение с 30 000 000 евро от Плана за възстановяване и устойчивост
Алармират премира
14 организации: Законът за агрохранителната верига е незаконен, опасен и единствен в Европа
Месечната помощ за отопление ще бъде повече спрямо миналата година
Фермерите засяли царевица ще получат помощ и от националния бюджет за щетите от сушата
И двете са на ръба
Две дружества към МЗХ се сливат. Задлъжнялото „Врана“ поглъща губещото „Сортови семена-Елит“
Петото съвместно проучване
Мащабен проект по Дунав ще наблюдава повърхностните води
Свързани материали
Виж
Алармират премира
14 организации: Законът за агрохранителната верига е незаконен, опасен и единствен в Европа
ДФЗ отваря втори прием по четири интервенции за лозари за 2025 година
През 2025 г.
Пуска се втори прием на проекти по лозаро-винарската програма
Средствата са разпределени между 10 576 земеделски стопани
ДФЗ изплати 43, 5 млн. лева по НАТУРА 2000
ДФЗ преведе общо 770 хил. лева по схемата
182 земеделски стопани получиха плащания за поддържане и подобряване на биоразнообразието в горските екосистеми
Близо 1,4 млн. лева за борба с теления червей са преведени по сметките на картофопроизводителите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини