Начало » Новини » Страната

Прокуратурата се намеси по казуса с неизстреляните противоградни ракети в Пловдивско

За първи път светкавична намеса
Синор.БГ / 31.08.2021 г.
Прокуратурата се намеси по казуса с неизстреляните противоградни ракети в Пловдивско

pixabay

В съобщение до медиите от Върховната административна прокуратура (ВАП) съобщиха, че „в изпълнение на конституционно установените си правомощия и в защита на обществения интерес е ангажирало Министерство на земеделието, храните и горите чрез неговия инспекторат да извърши проверка във връзка с падналите в последните денонощия градушки в пловдивски села”. Целта е да е се установи дали са изпълнени изискванията на противоградовата защита, която по закон е възложена на Изпълнителната агенция "Борба с градушките" към МЗХГ, по време на последните градушки в Пловдивско, пише още в съобщението.

Прокуратурата е образувале преписка по информация в медиите.

Освен проверката в агроминистерството прокуратурата е отправила въпрос и към служебния министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията, на чието подчинение е Центърът за координиране използването на въздушното пространство (ЦКИВП). Въпросът е дали е имало разрешение или забрана да се изстрелят ракети срещу градоносните облаци (в случай на забрана – по какви причини). 

От министерството на  транспорта прокуратурата е изискала информация за предприетите действия, свързани с изнесените в медиите твърдения,  а също така и за дейностите, касаещи противоградовата защита в конкретния случай.

Резултатите от предприетите действия от двете министерства следва да се изпратят до ВАП в кратък срок.

В случай, че по време на проверките се установят данни за нарушения от компетентността на други контролни органи, следва те и ВАП да бъдат уведомени. Ако бъдат установени данни за престъпление от общ  характер, те трябва да бъдат съобщени на компетентните прокуратури и структури на МВР, за което да се информира и ВАП, гласи още съобщението.

Прокуратурата се намеси по казуса с неизстреляните противоградни ракети в Пловдивско
6992
 

Последни материали
Виж
Консумацията се увеличи както извън дома (9 %), така и в дома (1,5 %).
Испания увеличи производството на говеждо месо с 12 процента
Седмичен обзор
Пазарите остават под доминацията на очакваната огромна зърнена реколта в САЩ
Несъвместимост между културите и правилно планиране в градината
ДФЗ започва поетапното изплащане на субсидиите за пропаднали площи през 2025 г.
Унищожени са 11 хил. овце и кози
Кметът на Пловдив поиска от БАБХ да спре изгарянето на мъртви овце в общината
Изпращаме води към Турция по Марица
Само 6,7% полезен обем вода останаха в напоителния яз. Тополница. Как е оризът?
Свързани материали
Виж
Парламентът в Атина ще ги разследва
Европейската прокуратура разкри двама гръцки министри източвали агро фондове
Прокуратурата извърши претърсване в Министерство на земеделието и храните
В Гърция разследват държавни служители за измама със субсидии за пасища и животни
Общинският кмет вече отмени заповедта си за прочистване на района
Дадоха на прокуратурата сеч край Сухиндол за изграждане на фотоволтаици
Италия
Конфискуваха 9,6 млн. евро и 12 арестувани за измама с Организация на земеделски производители
В Гърция 100 животновъда отиват на съд за измама със субсидии за пасища
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини