Начало » Новини » Страната

Одобрени са 33 проекта за 10,8 млн. лв. по подмярка 5.1 за превенция срещу бедствия

Отчет фонд Земеделие
Синор.БГ / 09.07.2021 г.
Одобрени са 33 проекта за 10,8 млн. лв. по подмярка 5.1 за превенция срещу бедствия

sinor

Фонд „Земеделие” е приключил оценката на проктите по подмярка 5.1 за инвестиции за ограничаване на последствията от вероятни бедствия и неблагоприятни природни условия в стопанствата, съобщиха от ведомството. Одобрени са 33 договора с размер на безвъзмездната помощ от близо 10, 9 милиона лева. Много скоро предстои да бъдат изпратени писмата до кандидатите.

За едномесечния срок от поемането на поста на новия изпълнителен директор на фонд „Земеделие” Борис Михайлов експертите са установили, че за последните три години общо забавените проекти по ПРСР са 2 058 с очаквана субсидия за 493 668 414 лв., или близо половин милиард лева.

От тях общинските и горски проекти, които все още чакат одобрение, са 209 за 195 286 936 лв. Частните инвестиционни проекти са 1 433 като очакваната субсидия по тях е в размер на 258 814 478 лв.

По подхода ЛИДЕР и проектите на местните инициативни групи са забавени 416 проекта със заявена субсидия за близо 40 млн. лв.

За единия месец от встъпването на Михайлов на поста по подмярка 4.1 са изплатени 7,4 млн. лв. за 16 проекта, а по подмярка 4.2 – 8,1 млн. лв. по осем проекта. Проектите за стартова помощ на млади фермери по подмярка 6.1 са изплатени 1,3 млн. лв. по 55 проекта. Подписани са и 38 договора за 24,5 млн. лв., от които цели 17 са за преработка по подмярката 4,2. Стойността на безвъзмездната помощ по тези проекти надхвърля 18,3 млн. лв.

Какво отчете Михайлов за едномесечната си работа във фонда

По подмярка 6.4.1 за инвестиции в неземеделски дейности са подписани 21 договоар за 6,7 млн. лв.

Одобрени са 33 проекта за 10,8 млн. лв. по подмярка 5.1 за превенция срещу бедствия
9126
 

Последни материали
Виж
Достъпът до СЕУ е напълно възстановен
Удължиха срока за заявленията за финасова помощ за „Преструктуриране и конверсия на лозя“
БАБХ
По сигнал на данъчните е затворен незаконен месарски магазин на борса „Слатина“
366 000 българи са с МРЗ
България е първа в ЕС по дял на работници с минимална заплата
Плюсове и минуси
Могат ли да се смесват карбамид и меден сулфат при есенно пръскане?
Цените продължават да се понижават спрямо последните търгове за внос
Тунис закупи планираните 125 000 тона мека и 100 000 тона твърда пшеница
САЩ постигнаха нови споразумения за износ на земеделски продукти с Салвадор, Аржентина, Еквадор и Гватемала
Свързани материали
Виж
Стойността на инвестициите е 432 млн. евро
От подадените 700 общински проекта 500 са одобрени
МЗХ
ЕК одобри третото изменение на Стратегическия план за българското земеделие
ДФЗ
Одобрени са 208 проекта по подмярка 4.1 за пестене на вода
ДФЗ
От 232 проекта за напояване административно са одобрени 213
МЗХ за биопроизводството: Виждат се подобрения в законодателната рамка и условията за развитие на бизнеса
ДФЗ
Одобрени са 382 проекта за стартова помощ на млади фермери
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини