Начало » Новини » Страната

До 10 май ще върви приемът на проекти за държавни институции по подмярка 5.1

Фонд „Земеделие”
Синор.БГ / 11.02.2021 г.
До 10 май ще върви приемът на проекти за държавни институции по подмярка 5.1

sinor

С бюджет от 2 933 700 лв. е открит прием по подмярка 5.1 „Подкрепа за инвестиции в превантивни мерки, насочени към ограничаване на последствията от вероятни природни бедствия, неблагоприятни климатични явления и катастрофични събития“, насочена към държавните институции. Допустими по тази подмярка са Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), Националният диагностичен научноизследователски ветеринарномедицински институт (НДНИВМИ) и Изпълнителната агенция „Борба с градушките” (ИАБГ).

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 10 май 2021 г., като процедурата е изцяло с електронно подаване и оценка на проектните предложения, което ще се извършва чрез Информационната система за управление и наблюдение (ИСУН 2020) с използването на Квалифициран електронен подпис (КЕП).

Целите на процедурата са осигуряването на възможност на БАБХ и НДНИВМИ за инвестиции, свързани с превантивни дейности за засилване на контрола, повишаване на капацитета и оптимизиране на времето за реакция, което ще ограничи риска от възникване на усложнени епизоотични ситуация в бъдеще. Реализирането на специфични инвестиции от страна на Изпълнителна агенция „Борба с градушките“ ще позволи да се подобри работата на противоградовата защита в страната и ранното предупреждение за опасни неблагоприятни метеорологични явления.

По подмярка 5.1 стартират две процедури - за частни и публични субекти. От фонд „Земеделие” припомнят, че на 2 февруари 2021 г. с бюджет от 23,5 млн. лв. започна приемът по подмярка 5.1 насочен към повишаване на биосигурността в земеделските стопанства.

Крайният срок за подаване на проектни предложения по тази процедура е 5 май 2021 г.

До 10 май ще върви приемът на проекти за държавни институции по подмярка 5.1
7022
 

Последни материали
Виж
Приходите през първото тримесечие са скочили със 74 на сто на годишна база
Месечният износ на яйца от Украйна изкачи 5-годишен връх през март
Заради ниските изкупни цени на суровото мляко, паднали под 33 евроцента
Рискът от масови фалити на фермери в млечния сектор е реален
По-скъпо от търга в Йордания преди 2 седмици и по-евтино спрямо февруари
Тунис закупи на търг 25 000 тона фуражен ечемик с произволен произход
Проследен е целият път на потенциално заразената продукция
Лекуват превантивно 24 души заради случая с антракс в Силистренско
Заради манипулиране на датите за производство в мандра в Силистренско
Унищожават над 2 тона кисело мляко и йогурт и над 4200 литра айрян
При ечемиа доставките за трети страни са скочили с близо 85 на сто
Ръстът в износа на мека пшеница от ЕС от началото на сезона забавя темпо
Свързани материали
Виж
Финансирани по подмерките 4.1 и 4.2
До 18 юли се обсъждат удължените срокове за инвестиции в напояване и ВЕИ
Общественото обсъждане тече до 18 юли
До 30 септември 2025 г. се удължава срокът за изпълнение на проектите по подмерки 4.1 и 4.2
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
Промени има и за техническата помощ
От 31 юли до 1 септември се удължава срокът за изпълнение на договорите по подмярка 4,2
Прием по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“
Липсва наплив на проекти за икономисване на вода в агросектора
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини