Начало » Важно за фермера » Гори и екология
12.01.2021 г.

WWF откри програмата си за младежки иновации Panda Labs и в България

Опазване на природата
WWF откри програмата си за младежки иновации Panda Labs и в България

sinor

През миналата година българският офис на Фонда за дивата природа WWF България създаде нов отдел „Образование, иновации и младежка ангажираност“, като фокусът е върху обучението и овластяването на младежи, които да станат застъпници за устойчиво развитие на страната, за опазване на дивата природа и за справяне с климатичните промени, съобщиха от екологичната организация.

През тази година като част от тази дейност организацията открива и най-новата си младежка програма Panda Labs („панда“ - символът на WWF и „лабс“ - от лаборатории), която е глобална иновационна програма и платформа за решаване на неотложни проблеми в света в сътрудничество с влиятелни партньори. WWF България стартира програмата за първа година с финансовата подкрепа на Фондация „Америка за България“.

Основните действащи лица в програмата са младежи между 15 и 25 години, които ще работят в отбори, за да предложат иновативни подходи по въпроси, свързани с глобални екологични и социални предизвикателства. Основните теми за работа са справянето с отпадъците, бъдещето на храната и бъдещето на мобилността. Младежите (около 240 през първата година) ще се включат в хакатони за генериране на решения и идеи и ще бъдат подкрепени и предизвикани за новаторски предложения от представители на бизнеса, науката и неправителствения сектор.

Първият хакатон ще се проведе онлайн на 19-21 февруари 2021 г., а следващите трябва да се проведат на живо в София и в Русе, ако условията го позволяват.

Участниците в програмата ще преминат през обучения, чрез които да формират бъдещия си професионален профил – от една страна ще упражняват STEM-умения за бъдещето (подходът STEM - Science, Technology, Engineering, Math / технология, инженерство, математика), а от друга – ще развиват ценни социални умения като работа в екип, представяне и застъпване на идеите си.

Отборите, които представят най-добрите идеи, ще получат шанса да участват в следващия етап от събития – мастъркласове. Това са едноседмични интензивни събития, които ще дадат възможност на участниците да учат и работят в модерни лабораторни условия рамо до рамо с професионалисти от различни сфери на бизнеса, както и с научни експерти и с представители на вече стъпили успешно на пазара стартиращи компании.

Отборите, които доразвият най-приложимите решения, ще получат подкрепата на WWF България и на Фондация „Америка за България“ , за да създадат свой собствен старт-ъп с първоначално финансиране за иновативната си идея. Panda Labs ще съдейства на младежите-участници да получат възможност за практически стаж в някои от компаниите, които ще се включат в програмата.

Платформата за кандидатстване за първия хакатон „Бъдещето на отпадъците“ ще бъде  отворена през целия месец януари 2021 г., а през следващите месеци WWF ще набира участници и по другите две теми.

WWF откри програмата си за младежки иновации Panda Labs и в България
8664
 

Последни материали
Виж
Оторизирани са над 8 млн. лева
142 061 био пчелни семейства са заявени за подпомагане от 763 кандидати през 2024 г.
Почти 15 000 дка гори са опожарени върхово
Горските пожари през 2024 г. са засегнали площ от 170 000 дка в страната
ОИСР успешно приключи прегледа на политиките в българското земеделие
Очертаващият се недостиг от новата реколта в Украйна подкрепя цените
Германия разшири с над 2 на сто засетите площи с есенна рапица
Промени в последния момент
Отпада изискването да се заявяват правни основания за поливни площи
В агенцията за градушки те са 22%
482-ма пенсионери работят в администрациите към МЗХ
Свързани материали
Виж
Варианти за освобождаване от препятствия по течението на река Лом
WWF възстановява един от последните запазени български притоци на Дунав
Бракониерството и незаконният трафик са основните причини
WWF: Есетровите риби в Долен Дунав изчезват
WWF с анализ на потенциала за ВЕИ в нарушени и урбанизирани терени
България планира да добива 20 гигавата енергия от възобновяеми източници до 2050 г.
Еколози искат спиране на субсидиите за пашуващи животни
Защита на есетрите
WWF излиза с нови инициативи преди Часа на Земята на 22 март
WWF
Поредна кампания на WWF срещу нелегалната сеч в горите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини