Начало » Новини » Коментари
16.11.2020 г.

Тематичната група по стратегическия план отново като „Тайната вечеря”

В дълг на фермерите
Тематичната група по стратегическия план отново като „Тайната вечеря”

sinor

И днешното заседание на тематичната работна група (ТРГ) ще се проведе на тъмно и без всякаква предварителна публичност, въпреки че представителите на фермерските организации настояваха да проследят електронно дискусиите, от които зависи бъдещето на земеделието до 2027 година. Реално днешното събиране ще бъде първото, в което ще участват всички браншови организации от земеделието и хранителната индустрия.

И всички те вече са депозирали в министертвото на земеделието своите предложения на Националния стратегически план през следващия програмен период.

Земеделските организации са обсъждали предложенията си със своите членове, като на тематичната работна група ще стане ясно каква е позицията и на колегите ми от останалите браншове. Затова и днешното заседание ще бъде от съществено значение за всеки, свързан със земеделието. Именно поради това и самите досегашни участници в тематичната група настояваха за публична дискусия, която да се проследи дистанционни не само от фермери и преработватели, но и от потребителите. Да не говорим, че на заседанията на тази работна група не са поканени и журналистите, чиято основна задача е да информират навременно обществеността за това как ще изглежда българското земеделието през следващите 7 години и дали ще се оттърси от схемите и неефективното разпределение на европейски и национални средства.

Според библейските предания точно на „Тайната вечеря” Христос е произнесъл святата си реч за „хляба на живота”, като е обявил името на Юда, апостола-предател. През годините изразът "тайната вечеря" е станал синоним на съглашателства със съдбоносни за народите решения. Да се надяваме, че родната администрация се откаже да настоява срещите с бранша да са на тъмно, защото всеки фермер, който не е обхванат от браншова организация или пък неговият съюз не участва в тематичната работна, група плюс потребителите - всички те имат нужда от прозрачност по отношение на европейското подпомагане. Защото е важно да знаят в какви направления ще отидат парите на българските и европейски данъкоплатци и защото досега българската администрация е в голям дълг към осведомеността на всички, свързани със земеделието.

Тематичната група по стратегическия план отново като „Тайната вечеря”
14105
 

Последни материали
Виж
Заради слабата слънчогледова реколта и сдържаните продажби от фермерите
Износът на високоолеиново слънчогледово масло от Украйна е на 7-годишно дъно
Спадът в средния надой натисна производството на мляко през януари
Млечните ферми в САЩ са намалели с 5 на сто през миналата година
Унгарското правителство търси споразумение с веригите за ограничаване на цените на храните
Работи се по 28 нови противоградни площадки
Тахов: С 2 милиона и половина декара могат да се увеличат напяваните площи в страната
Чили кон карне
В Гърция тръгват проекти за 135 милиона евро за преработка на селскостопански продукти
Свързани материали
Виж
Бюджетът по процедурата е 53 млн. лв.
162 проекта за близо 70 млн. лв. по подмярка 4.2. минават на следващ етап
32 проекта за ремонт на улици по подмярка 7.2 минаха на следващ етап
Приключи предварителната оценка на 210 проекта по подмярка 4.2. от ПРСР 2014 -2020
Комитет по наблюдение
На фона на климатичните промени държавата дава за напояване същия бюджет като за занаятчийски дейности
Половината от подадените проекти са оттеглени от кандидатите
32 общински проекта за улици по подмярка 7.2 преминават на следващ етап на разглеждане
210 подадени проекта за над 184 млн. лв. ще бъдат оценявани по подмярка 4.2
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини