Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Иновативен проект за качеството на въздуха в София получава финансиране от ЕС

Още 10 проекта ще ползват субсидии за иновативни дейности за градско развитие
Синор.БГ / 09.07.2020 г.
Иновативен проект за качеството на въздуха в София получава финансиране от ЕС

Общо 11 града в Европейския съюз, сред които и София, ще получат над 45 млн. евро от Европейския фонд за регионално развитие по проекти в областта на културата и културното наследство, качеството на въздуха, кръговата икономика и демографските промени, съобщиха от представитеството на Европейската комисия в България. Родният проект е насочен към подобряване на качеството на въздуха в София. Останалите печеливши проекти ще бъдат реализирани в градовете Брюксел, Гент и Лейедал (Белгия), Халандри (Гърция), Будапеща (Унгария), Ферара и Верона (Италия), Тилбург (Нидерландия), Кошице (Словакия) и Алмерия (Испания). Те се присъединяват към останалите 75 проекта, избрани по инициативата „Иновативни дейности за градско развитие“ за периода 2014-2020 г., след като при петата покана по инициативата ЕК и Френският регионален съвет на региона О дьо Франс (Горна Франция) като неин управляващ орган получиха 222 кандидатури от 23 държавни-членки.

 „Днес ЕС помага на още 11 града да превърнат идеите си в променящи живота решения. Тези градове ще ни покажат пътя към ангажиране с високо ценените от гражданите теми като например качеството на тяхната околна среда и ще ни дадат примери, които могат да бъдат възпроизведени в целия ЕС“, заяви европейският комисар по въпросите на сближаването и реформите Елиза Ферейра.

След като всички покани за представяне на предложения са приключили, ЕК  и О дьо Франс ще съсредоточат усилията си върху оценката на този опит като източник на вдъхновение за политиката на сближаване за периода 2021—2027 г. чрез стратегия за управление на знанията за „Иновативни дейности за градско развитие“ . В бъдеще директното подпомагане на градските власти да прилагат иновации и да оформят градовете на бъдещето ще бъде част от Европейската инициатива за градoвете 2021—2027 г.

Иновативен проект за качеството на въздуха в София получава финансиране от ЕС
10511
 

Последни материали
Виж
Само 933 земеделци се възползват от помощта
ДФЗ преведе на застрахованите фермери до 70% от стойността на полиците
Те са под марката Слънчо
БАБХ установи наднормено количество арсен в детски био каши
Новите ставки влизат в сила днес и ще важат през следващите 5 години
Китай понижи антидъмпинговите мита върху вноса на свинско от ЕС
България е сред тях
Евростат, 2025 г.: Само в 8 страни производителността на труда в аграрния сектор е намаляла
Културите, които засяга
Кафявата мраморна миризливка – опасен инвазивен вредител
МИГ в селата ще плащат до 1 400 евро за сайтове и 5 200 евро – за анализи
Свързани материали
Виж
Решения на Министерския съвет
Агенцията по горите получи държавен имот в София за служебни нужди
Християнски празници
17 септември – Денят на светите София, Вяра, Надежда и Любов
Всяка сряда
Доживяхме да видим опашки пред щандовете на фермерския пазар в София
На 12 ноември ще стартира изложение ПЪТЯТ НА МЛЯКОТО
Совалка по източната граница на ЕС
На 31 август председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен идва в България
Форум от 16 до 20 юни в София
Заместничката на Урсула фон дер Лайен е на визита в София
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини