Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Застреляха 3 благородни елена в Шуменско навръх Великден

За бракониерите явно няма почивен ден и свят празник
Синор.БГ / 26.04.2020 г.
Застреляха 3 благородни елена в Шуменско  навръх Великден

Тежко посегателство върху популацията от благороден елен в Шуменско е извършено от бракониери навръх Великден, след като 3 животни са били застреляни от бракониери в неделя, съобщиха от Националното ловно-рибраско сдружение – Съюза на ловците и риболовците в България. Престъплението е извършено над язовира край село Лозево, по чакълест път към свинекомплекса, , в близост до главния път от Шумен за Търговище, на територията на ловно-рибарската дружина в селото. От нейното ръководство с възмущение коментираха, че за бракониерите празник и почивен няма, нищо свято не остана.

Всичко е станало най-вероятно в нощните часове, като са използвани черни пътища, тъй като бракониерите много добре знаят, че в извънредното положение е засилено полицейското присъствие и едва ли ще тръгнат по главните пътища с добитото месо и с оръжията си, убедени са ловците. Сигналът за драстичното посегателство е получен в Районната дирекция по горите в Шумен към 14 часа в понеделник, оттам веднага уведомили полицията. Огледът сочи, че и трите животни са застреляни на място, следи от влачене имало само при единия труп, и то на не повече от 50 метра.

Председателят на ЛРС-Шумен Стоян Стоянов с тревога споделя, че този район постоянно е под наблюдение и само преди ден ловният специалист на сдружението Стоян Иванов е констатирал, че животните са в района. “Най-вероятно това е станало през нощните часове. Когато ни се обадиха и отидохме в понеделник на мястото на произшествието, прясната кръв още стоеше. Най-вероятно са били трима души и бързо са действали, има следи от джип, застреляли са животните, взели са бутовете и рибиците, а на място са останали костите, както и стомахът с вътрешностите на трите животни. Единият елен е около 10-годишен, другият е 6-годишен и се очертават като трофейни животни, а третият е двегодишен. Надяваме се полицията да открие бракониерите, които безсъвестно посягат на нашия дивеч” – подчерта Стоянов. В момента се води досъдебно производство.

Застреляха 3 благородни елена в Шуменско  навръх Великден
15948
 

Последни материали
Виж
През юли Ирак загуби първата позиция за пръв път от 15 години
Сирия излезе начело сред клиентите за произведеното в Турция брашно
Над 70 на сто от доставките за чужбина са изпратени в страни от ЕС
Украйна изнесе мед за над 84 милиона долара между януари и октомври
Областната служба „Земеделие“ в Бургас
Европейската прокуратура и Национална полиция разследват измами със земеделски субсидии в Бургас
МЗХ, МОСВ, МЕ и НЕК участници в панела за водата на семинара на НАЗ
Стартира фермерския базар на МЗХ, част от „Sofia Christmas Fest“ пред НДК
Количествата на търга в Иран надхвърлиха планираните
Южна Корея продължава да се запасява с фуражна царевица
Свързани материали
Виж
Бивш председател на Съюза на градинарите в България
Милтенова: Пред фалит сме – в най-тежката за агросектора година на този век
Плодове, зеленчуци и мляко са с висок ръст
НСИ: През юли-септември само цените на зърното са надолу с 1,3%
Въпроси към МЗХ
Градинари и овощари настояват за яснота по 200% националното съфинансиране за кризи
Позиция
Съвет ЕС: България иска ясни екоизисквания без излишна тежест за фермерите
Законодателство
Министър Иванов: Призовавам депутатите да отхвърлят „таксата водомер“ в Закона за ВиК
Македонска супа с фасул от консерва и зеленчуци
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини