Начало » Новини » Коментари
16.01.2020 г.

Ден преди да изтече приемът на проекти за иновации, срокът се удължава до 17 февруари

Комитет по наблюдение на ПРСР
Ден преди да изтече приемът на проекти за иновации, срокът се удължава до 17 февруари

sinor

Вместо до 17 януари, каквито бяха първоначалните срокове, приемът на проекти за иновации по подмярка 16,1 от Програмата за развитие на селските райони ще продължи до 17 февруари. Решението е взето от зам.-министъра на земеделието Лозана Василева по искане на научните институти, които участват при създаането на оперативните групи в рамките на Европейското партньорство за иновации, съобщиха от агроведомството.

Представителите на науката са помолили за това удължаване, тъй като двата месеца са били недостатъчни за пълно окомплектоване на проектите, което е важно, за да се гарантира по-ефективно управление на финансовите средства.

От агроминистерството припомнят, че процедурата ще осигури подкрепа за процеса по внедряване на иновативни решения в земеделската практика. Чрез подмярката се осигурява възможност за засилване и разширяване на връзките между образователните, научните звена и бизнеса, като се създадат съответните механизми за практическото реализиране на технологични и други научни постижения в практиката.

Определеният по подмярката бюджет е за 20 млн. евро, като 2 млн. евро от тях се очакваше да бъдат насочени за целева подкрепа за сектор  „Животновъдство“.

Пред Синор.бг животновъди обаче обясниха, че критериите за допустимите разходи за софтуер са изключително ограничени (едва 20% от стойността на проекта) и не могат да се впишат в намеренията на бизнеса да приложи определени иновации, свързани с програмиране на дажбите при храненето на животните.

От министерството обаче обясняват, че с парите по тази подмярка фермите щели да разработват и тестват нови практики, процеси и технологии, които биха спомогнали да се преодолеят последиците от усложнена епизоотична обстановка в животновъдните стопанства в страната, както и минимизиране на рисковете за в бъдеще.

Ден преди да изтече приемът на проекти за иновации, срокът се удължава до 17 февруари
8840
 

Последни материали
Виж
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Връщат се правилата отпреди войната
От днес отпадат мерките за подкрепа на търговията със селскостопански продукти с Украйна
Биофермите ще бъдат зелени по дефиниция
Стоилко Апостолов очаква ЕК да слее парите за земеделие и за Кохезионния фонд след 2027 г.
Необходимо е увеличаване на субсидиите
Разработка за противодействие на засушаването предлага ВУАРР
Засега са по-ниски спрямо други държави
В Еврозоната цените на производителите ще се повишат според проф. Иванов
Краен срок за прием на заявления за борба с теления червей по картофите
Свързани материали
Виж
Иновации и селекции
Форум за картофопроизводството, проведен на изложението Макфрут в Италия
Министерство на иновациите и растежа
Подкрепа от 114 милиона лева за 1 100 сладкари и занаятчии
Подкрепата е през оперативни програми на министерството на иновациите и растежа
Иновациите в стопанствата са с решаваща роля за конкурентоспособността
В продължение на три дни ще има интересни събития и работилници
Три дни поред семинари по време на Академията за иновации в земеделието
В софийски литературен клуб от 18 до 20 март
Предстои третото издание на академия за иновации в агробизнеса
Ето за кои свои иновации бяха наградени институтите на ССА
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини