Начало » Новини » Света
29.12.2019 г.

Украйна ще разреши продажбата на земеделски земи само на местни лица и компании

Въвежда се таван на притежаваната площ до 10 000 хектара
Украйна ще разреши продажбата на земеделски земи само на местни лица и компании

Комисията за селскостопанска и поземлена политика във Върховната рада (парламента) на Украйна утвърди варианта на законопроекта за сделкиге със земеделски земи, който ще бъде разгледан от депутатите на второ четене пре зянуари, обяви председателят на комисията Николай Солский, цитиран от местното електронно издание LIGA.

Законопроектът предвижда само украинци и компании, основани от украински поданици, както и местните общини и държавата да могат да купуват земя. Чужденците могат да бъдат допуснати до пазара на земи със селскостопанско предназначение само след провеждането на референдум, за който обаче към момента не се посочва дори ориентировъчна дата. Максималният размер на площите, притежавани от един човек, не може да надхвърля 10 хил. хектара. Банките могат да станат собственици на земи, ако са били заложени пред тях срещу отпуснати кредити, но са длъжни да ги продадат на търг в рамките на 2 години от придобиването им. Цената при покупката на земя не може да пада под нормативната финансова оценка.

Законопроектът за пазара на земеделската земя в Украйна бе приет на първо четене на 13 ноември, като окончателното му гласуване трябваше да стане до края на годината. Основните спорове около заложените в закона норми очаквано бяха закупуването на земи от чужденци и ограничението за притежание от един човек. За второто четене то бе ограничено до 10 хил. хектара от предлаганите на първо 200 хил. хектара, след като на фона на масовото недоволство в напълно популистки стил мярката бе предложена от президента на страната Владимир Зеленский.

Украйна ще разреши продажбата на земеделски земи само на местни лица и компании
11672
 

Последни материали
Виж
Има и по 50 лева, което според производител е абсурдно
Козунаците за Веикден са поскъпнали с около 5 на сто заради ДДС
Фермата с новия случай е известна с изключителни мерки за биосигурност
Германия отново е свободна от шап, Унгария откри пето огнище
Пак за 120 000 тона и срокове на доставка през август и септември
Йордания отмени търга за фуражен ечемик и насрочи нов за 23 април
Правят се последните домашни приготовления за Великден
На Велика събота духът на Иисус Христос разкъсва оковите на ада
В птицекомбината в Мизия цените не са променяни от 2 години
Производител не очаква яйцата за Великден да поскъпват
Полезни съвети
Трипс – големи проблеми от малък вредител
Свързани материали
Виж
За пръв път от началото на февруари цените на кокошите яйца в Украйна падат
Благодарение на нарасналото търсене от чуждестранните вносители
Фуражната царевица поскъпна в украинските пристанища
Искат забрана за износа на украинско зърно през Констанца
Поевтиняването на петрола обаче натисна и цените на растителните масла
Слънчогледът пак започна да поскъпва в Украйна
Украйна увеличи безвъзмездната помощ за фермерите от прифронтовите райони
Слънчоглед е засят на 33 хил. хектара.
Украйна вече е засяла 926 хил. хектара пролетни култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини