Начало » Новини » Коментари

В съвета по животновъдство ще участват основно крупни фермери

Проект на правилник за дейността на съветите
Синор.БГ / 28.10.2019 г.
В съвета по животновъдство ще участват основно крупни фермери

sinor

Национално представените организации, които членуват в Съвета по животновъдство към министерството на земеделието, трябва да имат членове, отглеждащи минимум 30 на сто от вида животни в дадена областна структура. Това е записано правилника за организация и дейността на Съвета по животновъдство, чийто проект е качен за обсъждане на сайта на агроведомството и по който се приемат предложения до 25 ноември т.г.

Според промените самите национално представени организации трябва да са вписани като юридически лица за извършване на дейност в обществена полза по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, да извършват активна дейност през последните 2 години, което се доказва с документи за платен членски на всички членове, да имат в устава цели, дейности и задачи от национално значение, свързани с  развитието на сектора за съответния вид селскостопански животни и да имат регионални или местни структури с членове в не по-малко от 30 на сто от областите на страната по смисъла на Закона за административно-териториалното устройство на Република България;

В съветите по животновъдство участват и представители на администрацията, които насрочват заседанията. Съветът може да дава мнения и предложения по проекти на законови и подзаконови нормативни актове и други административни актове, свързани с животновъдството, да участва в разглеждането и прави предложения за решаване на въпроси в направление животновъдство на регионално, национално и международно ниво, да насърчава сключването на споразумения между различните неправителствени организации за съвместни инициативи и дейности.

Той предлага още идеи при разработването на стратегии, програми и анализи за развитие на животновъдството; а също във връзка със състоянието на пазара дава предложения за преодоляване на нелоялната конкуренция в животновъдството.

Дава предложения при изготвянето на писмени становища във връзка със състоянието и перспективите за развитие на отрасъл "Земеделие", включени в позицията на Република България пред институциите на Европейския съюз;

Анализира и възможностите за въвеждане на иновации в животновъдното производство и подобряване нивото на научното му обслужване

Разглежда въпроси, свързани с ветеринарномедицинското обслужване на селскостопанските животни, развитието и управлението на животновъдството, обсъжда мерки и схеми за подпомагане.

Членове на съвета, които не присъстват на три поредни заседания, могат да бъдат изключвани.

В съвета по животновъдство ще участват основно крупни фермери
7917
 

Последни материали
Виж
Европейският пазар издържа на спекулативния натиск
Зърнените пазари. Геополитически фактор компенсира пресата на рекордните прогнози
Фуражната царевица обаче поскъпна въпреки спада на фючърсите в Чикаго
Соевият шрот поевтиня значително на търгове за внос в Южна Корея
В рамките на Световния форум за храни и селско стопанство 2026 в Берлин
Земеделският министър участва в обсъждане за устойчиво ползване на водата
За задържане на нивата на украинския износ и още възможности за британския бизнес
Украйна и Великобритания запазват още 2 години нулевите мита за яйцата и птичето месо
Агрометеорологична прогноза за периода 16-23 януари 2026 година
Студове без снежна покривка ще увеличат риска от щети при късно засетите есенници
Полезни съвети
Каква почва е необходима за разсада
Свързани материали
Виж
Практика
Ето как ще имаме по-високи добиви от картофи върху малки площи
На 11 и 12 декември
ОСП след 2027 г. и пазарът на мляко сред темите на Съвета на аграрните министри
Лозана Василева пред Съвета по земеделие
България настоява за отделен и стабилен бюджет за ОСП след 2027 г.
Позиция
Съвет ЕС: България иска ясни екоизисквания без излишна тежест за фермерите
Люксембург - Съвет на министрите на земеделието и рибарството
Гърция призова за активиране на всички европейски механизми за подкрепа на животновъдството
Аржентинският фактор депресира цените на европейския пазар
IGC с нова рекордна прогноза за производството на зърнени храни в света
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини