Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Стартира прием на документи за закупуване на поземлени имоти в горски територии, собственост на физически лица

Изкупуването ще се извършва от 6-те държавни горски предприятия
Синор.БГ / 28.09.2019 г.
Стартира прием на документи за закупуване на поземлени имоти в горски територии, собственост на физически лица

От 1 октомври стартира прием на документи за закупуване на поземлени имоти в горски територии, собственост на физически лица. През 2016 г. процедурата беше обявена за първи път и предизвика изключително голям интерес. 
Изкупуването ще се извършва от 6-те държавни горски предприятия. Целта е към държавните гори да бъдат присъединени малки горски имоти, които не могат да бъдат обслужвани и поддържани в добро състояние от настоящите им собственици. Заявления ще могат да се подават до 15 януари 2020 г., след което ще бъде извършено оценяване. Одобрените предложения ще бъдат придвижени за закупуване на следващ етап.

Държавните горски предприятия няма да закупуват поземлени имоти в горски територии, които са собственост на общини, юридически организации и сдружения. 

Въвежда се нов праг на изискването за максимална обща площ на поземлените имоти, предлагани от един и същ собственик за закупуване. Тя не трябва да надхвърля 50 дка в рамките на една процедура.

Предвидено е да отпадне изискването за представяне на таксационни описания на подотделите, включени в предлаганите от заявителите имоти. С цел намаляване на административната тежест, тази информация ще се изисква по служебен път от съответното държавното горско или държавното ловно стопанство, в чийто обхват попада предлагания за продажба имот. За улеснение на заявителите, ценовото предложение се предлага да бъде по образец. 

При проведената през 2016 г. процедура бяха финализирани сделки за закупуване на 126 имота с обща площ 1029 дка, на стойност от близо 600 хиляди лева.

Тук може да видите правилата за закупуване на горски територии.

Стартира прием на документи за закупуване на поземлени имоти в горски територии, собственост на физически лица
10140
 

Последни материали
Виж
Агрометеорологична прогноза за периода 23-29 януари 2026 година
Есенниците и трайните насаждения ще останат в покой въпреки затоплянето
Приходите ще бъдат дарени
Красимир Кумчев пусна автобиографията си „Моята следа“ – само 120 броя по 100 евро
Статистика
Вносът на зеленчуци в България изпреварва износа 9 пъти и продължава да расте
По традиция бяха закупени само половината от планираните 120 000 тона
Хлебната пшеница поскъпна на международния търг в Йордания
Камарата „Плодове и зеленчуци“ разширява дейността си с нов клон във Видин
Винаги доволни с Квелекс® – доказан хербицид за чисти и здрави посеви
Свързани материали
Виж
За година са иззети са 9 МПС, 25 каруци и 231 кубика дърва за огрев
В централна северна България отчитат слаба активност на набезите в горите
Акт за категория на земя от 15 лв. на 25 евро
Някои услуги за земеделието поскъпнаха драстично с въвеждане на еврото
Решения на МС
Кабинетът промени наредбата за оценка на земите в горите заради еврото
НСИ
Срив в залесяването на нови гори през 2023-а и 2024 година
При 3319 проверки по законите за горите, лова и опазване на дивеча през ноември
Задържаха 3 каруци и незаконно добити дърва в централна северна България
Ще има втори транш
По-голямата част от помощта за акциза върху горивата е изплатена
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини