Начало » Важно за фермера » Гори и екология
23.09.2019 г.

Глобяват Стомана Индъстри с до 500 000 лева за замърсяване на въздуха в Перник

След светкавична проверка на РИОСВ по многобройни сигнали на граждани
Глобяват Стомана Индъстри с до 500 000 лева за замърсяване на въздуха в Перник

През миналата седмица експерти на Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) в Перник са извършили светкавична проверка по сигнали на граждани за миризма на бакелит в района на село Кралев дол и квартал „Църква”, при която е установено, че източник на замърсяването на въздуха е Електростоманодобивния цех на компанията „Стомана Индъстри” АД, съобщиха от пресцентъра на министерството на околната среда и водите. Проверката е започнала в 22 часа на 18 септември и е продължила до 1 часа на 19 септември.

Към дружеството ще бъдат предприети административнонаказателни действия за неизпълнение  на условие от комплексното разрешително и по-конкретно да извършва всички дейности на площадката по начин, недопускащ разпространението на миризми извън границите на производствената площадка. Предвидената имуществена санкция по Закона за опазване на околната среда е от 10 000 до 500 000 лв., припомнят от МОСВ.

Това е поредният случай с качеството на въздуха в Перник напоследък – седмица по-рано бе спряна работата на 4-ти и 5-ти парогенератори м местния ТЕЦ „Република” заради нерегламентирано изгаряне на биомаси, вследствие на което топлоподаването в града бе нарушено за няколко дни. То бе възстановено едва след контролна проверка от страна на РИОСВ, която установи, че проблемът е отстранен.

Глобяват Стомана Индъстри с до 500 000 лева за замърсяване на въздуха в Перник
11141
 

Последни материали
Виж
Въпреки подобрените запаси от влага в почвата след майските дъждове
Прогнозата за тазгодишната реколта от рапица в Украйна е песимистична
Сеитбата на царевицата е близо до приключване, а на соята продължава
Жътвата на есенната пшеница в САЩ започна още в края на май
В аврозоната земеделските институции ще спестят разходи от превалутиране
Първият държавен магазин за храни може да отвори в Пловдив до 2 месеца
Задържани са товарен автомобил и самоделна моторна лебедка
Откриха 15 незаконно отсечени смърча в района на Чепеларе
Проверките продължават, включително в лични стопанства тип заден двор
В Старозагорско няма нови огнища на шарка по дребните преживни животни
Отгледани на демонстрационното му поле в сътрудничество с агробизнеса
Тракийският университет представи иновативни сортове житни култури
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини