Начало » Новини » Страната

Васил Грудев поема управлението на фонд Земеделие

След подадената оставка от Живко Живков като изпълнителен директор
Синор.БГ / 19.07.2019 г.
Васил Грудев поема управлението на фонд Земеделие

Днес на свое заседание Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ избра ново ръководство на ведомството, съобщиха от неговата Дирекция „Връзки с обществеността и протокол“.

Съветът прие подадената молба от досегашния изпълнителен директор Живко Живков за освобождаване от заемания от него пост. В мотивите за решението си Живков посочва, че иска да бъде запазен имиджа на ДФЗ. УС прие и оставката на заместник-изпълнителния директор Калоян Костадинов. На заседанието бе освободен и заместник-изпълнителният директор Георги Динев.

Управителният съвет на ДФЗ избра за нов изпълнителен директор ведомството Васил Грудев, а за заместник-изпълнителен директор – Иван Капитанов. Грудев засега ще изпълнява и функциите на Калоян Костадинов като заместник-изпълнителен директор.

От април 2006 г. до август 2013 г. Грудев заема различни позиции в ДФЗ. От април 2006 г. до декември 2008г. е експерт в отдел „Директни плащания на площ“. През декември 2008 г. става главен експерт в същия отдел. В периода 2009-2011 г. е началник на отдел „Технически инспекторат“. От  август 2011 г. до август 2013 г. е заместник-изпълнителен директор на ДФЗ, а от септември 2013 г. до ноември 2013 г. заема длъжността изпълнителен директор на ДФЗ. В периода  август-ноември 2014 г. е министър на земеделието и храните в служебното правителство на Георги Близнашки.От ноември 2014 г. до януари 2017 г. е заместник-министър на земеделието и храните.

Капитанов също е бивш заместник-изпълнителен директор на ДФЗ – от април 2011 г. до ноември 2013 г. Преди това от 2002 г. до 2011 г. работи в министерство на финансите като държавен експерт в дирекция „Финанси на реалния сектор“.От 2014 до 2017 г. е председател на Съвета на директорите на „Пристанище Бургас” ЕАД, а оттогава досега – негов заместник-председател.

Васил Грудев поема управлението на фонд Земеделие
12234
 

Последни материали
Виж
Г-жа Красимира Иванова, Мениджър за България на БАСФ Решения в земеделието, поема и позицията Управител на БАСФ България
БАСФ осъществява целенасочена трансформация, за да отговори още по-ефективно на предизвикателствата в сектора
Полезни съвети
Краставиците са особено чувствителни към своите предшественици
Спрямо последния успешен търг в Йордания обаче цените са основно надолу
Фуражният ечемик поскъпна на търга в Турция в сравнение с предишния
Най-новите машини и технологии в земеделието, строителството, горското стопанство и индустрията имат нов дом в Мартен
Нов търговско-сервизен комплекс на Мегатрон носи бъдещето в земеделието и кариера за младите в Русенско
Ролята им е ключова в прилагането на политиката за развитие на селските райони
Националните мрежи помагат за по-ефективна и устойчива ОСП
Причината за смъртта на животното обаче все още не е изяснена
Откриха труп благороден елен с огнестрелна рана в землището на смолянско село
Свързани материали
Виж
ДФЗ с важно съобщение за фермерите
ДФЗ изплати близо 35 млн. лв. на животновъди и пчелари по de minimis
Помощта е 16 лв. за животно
Компенсират овцевъдите в 4 области със затворени заради шарката стада
Тема с продължение трета част
Екосхемите с най-голям ръст през 2024: зелено торене и намалени пестициди
Проект за промени в устройствените правилници на ДФЗ и МЗХ
Ново звено във фонд "Земеделие" ще отговаря за връзките с Европа
Плащането ще е с редукция от 0,6%
Финансова помощ за свиневъдите: Подробности за втория транш
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини