Начало » Новини » Страната

Укрепват 3 язовира с европейски пари

МОСВ подписа договори с общините Габрово, Гълъбово и Свиленград
Синор.БГ / 13.02.2019 г.
Укрепват 3 язовира с европейски пари

Министърът на околната среда и водите Нено Димов подписа договори по проекти от настоящата оперативна програма „Околна среда” с общините Габрово, Гълъбово и Свиленград за превенция и управление на риска от наводнения на язовирите „Синкевица“, „Хайдушко кладенче“ и „Келанджика“, съобщиха от пресцентъра на оглавяваното от него ведомство.

Общият размер на инвестицията по трите договора е 2,35 млн. лв., осигурени изцяло по ОП „Околна среда 2014-2020 г.“. Срокът за изпълнение на дейностите е 24 месеца. С осъществяването на трите проекта чрез подобряване на мерките за защита от наводнения ще бъде повишено нивото на безопастност за близо 61 хил. жители на съответните общини, изтъкват от министерството.

Проектът на община Габрово предвижда рехабилитация на язовир „Синкевица“ и съоръженията към него, така че да могат да изпълняват функциите си на регулиращо съоръжение. С изпълнението на договора ще се подобри техническото състояние на критичната инфраструктура и ще се повиши готовността за реакция при наводнения.

С подписването на договора с община Гълъбово се дава началото на дейностите по възстановяване и укрепване на стената на язовир „Хайдушко кладенче“ и съоръженията по нея. Подобряването на техническото и експлоатационно състояние на стената е от изключителна важност.

Проектът на община Свиленград е за превенция и управление на риска от наводнения на населените места по поречието на реките Левченска и Марица, опазване живота на хората и защита на стратегически инфраструктурни обекти като Автомагистрала „Марица“ и ГКПП „Капитан Андреево“. Тази цел ще бъде постигната при изпълнението на мерки за изграждането на оповестителна система на територията на община Свиленград в рамките на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване.

Укрепват 3 язовира с европейски пари
12387
 

Последни материали
Виж
Възползвайки се от недостатъчното предлагане от основни производители
Аржентина увеличава активно износа на слънчоглед и преработени продукти
В рамките на кампания за натрупване на 5 милиона тона в държавния резерв
Египет вече изкупи над 700 000 тона пшеница от местните фермери
Открити от БАБХ в магазин на пазара в града и в дома на неговия собственик
В Димитровград унищожават над 1 тон хранителни продукти без документи
Засети са едва 10 на сто от площите с царевица и 13 на сто със слънчоглед
Пролетната сеитба в Украйна изостава от миналогодишния график
Санкциите за фалшификации и злоупотреби трябва да бъдат увеличени
Повечето български производители предлагат храни с високо качество
Очаква се разрешение за изграждане на карантинен двор за едър дивеч
Ловно дружество в Ловешко се похвали с разселени над 50 елена лопатари
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини