Начало » Важно за фермера » Земеделска техника

Бум при комбайните и товарачите през 2018 година

Синор.БГ / 01.02.2019 г.
Бум при комбайните и товарачите през 2018 година

Втора година след спирането на европейските програми родните фермери продължават да  инвестират в нова техника, което е доказателство за икономическата стабилност на стопанствата. Интересното през 2018 година е, че вместо към тракторите бумът е по-скоро към комбайните, телескопичните и челни товарачи, което се обуславя по-скоро от състоянието на старите машини и необходимостта от подмяната им с енергийно ефективни, поясниха експерти.

Актуалните данни на министерството на земеделието за новата техника през 2018 г., сочат, че стопанствата са се снабдили със 198 комбайни висок клас, което е с 40 бройки повече от предходната 2017 г., когато в регистрите на министерството са вписани 158 машини. Като предпочитани марки през миналата година отново са машините на Claas (51) и John Deere (48). За първи път през миналата година се отчита и невероятен ръст в продажбите на руските комбайни Rostselmash, от които за по-малко от година са реализирани 16 нови машини.

Общите продажби на трактори през миналата година отчитат лек спад спрямо 2017 г. Ако тогава са регистрирани 1 340 нови трактори, то през миналата година този брой е 1 310. Лидер в продажбите отново е John Deere, реализирал 283 машини през миналата година. Сред другите търсени машини са тези на Kubota, Deutz Fahr и др.

Търсенето на телескопични и челни товарачи също расте, като особено при телескопичните 2018 г. отчита изключителен ръст. Докато през 2017 г. от тях в страната са продадени 243 машини, то през 2018 г. новите регистрирани товарачи вече са 316. От тях предпочитаните марки са JCB и BOBCAT. При челните товарачи, от които през 2018 г. са продадени 180 машини, безспорен лидер е BOBCAT с регистрирани 42 челни товарачи.

Бум при комбайните и товарачите през 2018 година
14666
 

Последни материали
Виж
Рапицата поскъпна рязко на европейския пазар
Кога оборският тор може да бъде вреден за градината?
МЗХ удължава и сроковете за прием по четири интервенции от Стратегическия план за развитие на земеделието и селата
Печелят производителите на автомобили, вино и сирене
ЕС одобри историческото търговско споразумение с Меркосур
Решевния на МС
Намаляват данъка върху печалбата за научна и развойна дейност
Решения на МС
Пловдив получава 58,6 дка държавна земя за нов общински разсадник
Свързани материали
Виж
JCB представя новото поколение високотехнологични трактори Fastrac 6000
Иван Халваджиев и как постоянството дава резултати
Заради мирен протест
Над 16 хил. паунда в помощ на фермери с отнети трактори събраха англичани за 24 часа
M7004 става автономен: Kubota въвежда интелигентна автоматизация върху доверена платформа
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
За поне 3000 селскостопански машини, сглобявани в Агромашхолдинг KZ
John Deere подписа споразумение с Казахстан за 2,5 милиарда долара
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини