Начало » Новини » Страната

България ще разкрие търговско представителство в Скопие

Партньорство
Синор.БГ / 16.01.2019 г.
България ще разкрие търговско представителство в Скопие

sinor

Заместник-министърът на икономиката Александър Манолев заедно с македонския му колега Кире Наумов ще открият на 17 януари в Скопие новото търговско представителство на България в съседна Македония, съобщиха от Министерството на икономиката. Церемонията е насрочена за 14 часа местно време пред сградата на Службата ни по търговско-икономически въпроси в Скопие (адрес: ул.“Аминта Трети” 33А).

По-рано същия ден ще се проведе и двустранен бизнес форум, който ще бъде открит от вицепремиерите на двете страни Томислав Дончев и Кочо Ангюшев.

Република Македония е важен икономически партньор поради предимствата на македонския пазар за българските фирми като ниски транспортни разходи и изисквания към стоките, сходни с тези на българския пазар. Известни са огромните количества плодове и зеленчуци, които през последните години навлизат на родния пазар.

Членството на България в ЕС предизвиква интереса на македонските фирми, което е добра предпоставка за активизиране на бизнеса и търговския обмен. Поради всичко това ръководството на Министерството на икономиката взе решение за разкриване на нова Службата по търговско-икономически въпроси в Скопие, като първото търговско аташе, което ще работи в нея, вече от три месеца е командировано на място за установяване на контакти с институции и бизнес организации. Идентифицирани и няколко потенциални проекти, които ще бъдат представени по време на събитието.

България ще разкрие търговско представителство в Скопие
10097
 

Последни материали
Виж
Информационни срещи
Фермери от още шест области научиха за промените в Кампанията за директни плащания
Предупреждение от Алмерия
Европа ще страда от рекордно скъпи домати и дефицита им без април
Под забрана са 530 кг храни
Откриха добре оборудвана кланица в къща до Димитровград
Хърватия увеличи значително производството на зеленчуци, спад при плодовете
Чужд опит
За 40 години кооперативите на биофермери във Франция имат над 400 магазина
Симеон Караколев
Нужен ни е внос от 800 тона агнешко месо за Великден и Гергьовден
Свързани материали
Виж
Среща на министрите на земеделието
Нови перспективи за взаимоотношeнията със Северна Македония в областта на земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини