Начало » Новини » Коментари

Животновъдите ще получат още 35 млн. лева за преходна национална помощ

Важно за фермера
Синор.БГ / 10.01.2019 г.
Животновъдите ще получат още 35 млн. лева за преходна национална помощ

sinor

Управителният съвет на фонд „Земеделие“ утвърди бюджет до 35 335 830 лв. за изплащане на втори транш по Схемата за преходна национална помощ за говеда, необвързани с производството (ПНДЖ1) и по Схемата за преходна национална помощ за овце-майки и кози- майки, обвързани с производството (ПНДЖЗ) за Кампания 2018 г., съобщиха от ведомството.

За говедата необвързаната помощ ще бъде до 19 238 620 лева, а вторият транш за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството, е до 16 097 210 лева.

В края на октомври миналата година ДФ „Земеделие“ преведе първия транш от 19 055 079 лева на 4 855 животновъди, заявили Схемата за преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството (ПНДЖ1). А през ноември беше изплатен първи транш от общо 15 707 738 лева на 7 595 животновъди, заявили Схемата за преходна национална помощ за овце-майки и/или кози-майки, обвързана с производството (ПНДЖ3) за Кампания 2018.

От фонда припомнят, че преходна национална помощ се отпуска само за секторите, за които са предоставяни национални доплащания през 2013 г., като максималният бюджет представлява намаляваща функция от одобрения от ЕК бюджет за схемите за национални доплащания за 2013-та. През Кампания 2018 г. средствата за всяка от схемите за преходна национална помощ може да достигне максимум 60% от бюджета на съответната схема за национални доплащания през 2013 г.

Животновъдите ще получат още 35 млн. лева за преходна национална помощ
13684
 

Последни материали
Виж
Световният пазар на слънчогледово масло е изправен пред недостиг на доставки от ЕС и Черноморския регион
Бюджетът по схемата е 500 хил. лв.
Оранжерийни производители бяха подкрепени в борбата с доматен молец
Още помощ - догодина
Стопани на сливи, ябълки, лозя, черупкови и други видове получиха 40% компенсации
Три доказали се продукта
Ефективни препарати за третиране на овощната градина
Плащане до края на февруари
Проект на наредба за спешна помощ заради 100% пропаднали градини публикува МЗХ
Заради мирен протест
Над 16 хил. паунда в помощ на фермери с отнети трактори събраха англичани за 24 часа
Свързани материали
Виж
ДФЗ прави анализ
Ако ЕК признае шарката за форсмажор, овцевъдите няма да изгубят подпомагане
Среща с бранша
Компенсациите за праскови, ябълки и сливи ще се отпуснат едва през януари 2026 г.
Индикативен график
ДФЗ има седем дни за активно плащане по обвързаната подкрепа
Наръчник 2025 г. - обвързана подкрепа зеленчуци
Доказване на продажби и срокове при заявяване на обвързаната подкрепа за зеленчуци
Наръчник 2025 г. - обвързана подкрепа плодове
Допуска се преработка на ишлеме при обвързаната подкрепа за плодове и зеленчуци
Наръчник за кандидатстване – трета част
Животновъдите ще си разпределят над 64,2 милиона евро в Кампания 2025 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини